Kabza  (13025 defa okundu)

Mustafa Kavlak

• Üye
  • *
Kabza
« : 25 Mart 2010, 16:37:55 »
Herkese Merhabalar,

Yeni aldığım bir balkan yatağanın malesef sapı yok bu konuda yardım edebilecek arkadaşalara ihtiyacım var nerde güvenle yaptırabilirim bilgi veren olursa müteşekkir olurum.

Saygılar,

Mustafa Kavlak  
« Son Düzenleme: 25 Mart 2010, 16:41:26 Gönderen: Kayahan Horoz »

Cengiz Çetin

• Üye
  • *
Ynt: Kabza
« Yanıtla #1 : 25 Mart 2010, 20:20:54 »
Slm,
Hayırlı olsun.Şampiyondan aldınız yanılmıyorsam.Ürünü takip etmiştim.Maalesef boynuz kabza yapacak kimse olduğunu sanmıyorum.Olsada balkan yatağanına kabza yapılacak boynuz yok.Aynısından bendede var ben ceviz ağacından yapmayı düşünüyorum.Ama bu aralar hiç zamanım yok.Size uygun bir zamanda ahşap kabza örneği resimlerini gönderebilirim.
Vur pençe-i alideki şemşir aşkına,
Gülbang-ı asumanı tutan pir aşkına.

Cengiz Çetin

• Üye
  • *
« Yanıtla #2 : 25 Mart 2010, 20:23:02 »
Yatağanın kabza ve işlemeleri orjinalmi? Kabzadaki dolgu maddesi nedir.

Mustafa Kavlak

• Üye
  • *
« Yanıtla #3 : 26 Mart 2010, 13:59:54 »
Kabze ve işlemelerin orjinal olduğunu düşünüyorum şahsen (görüp bu konuda fikri olan var ve söylerse çok sevinirim) Şampiyonda ellenmediğini ve orjinal olduğunu söyledi Kabzanın içini şampiyon sentetik bir malzemeyle doldurmuş.Ben diş bulabilsem ki çok zor olduğunu biliyorum, bunu yapabilecek bir usta tanıyomusunuz

Cengiz Çetin

• Üye
  • *
« Yanıtla #4 : 26 Mart 2010, 19:26:16 »
Aslında var bir usta ama kılıçtan fazla para ister.Dişi siz temin ederseniz yapabilir.Uzun süredir yanına uğramadım.Ankara kalesinde bakır vs işleriyle ilgileniyor.Kılıçlar konusunda tecrübeli.Ne kadar ister bilemiyorum.Yakında uğrar öğrenirim.

Mustafa Kavlak

• Üye
  • *
« Yanıtla #5 : 27 Mart 2010, 11:51:24 »
İlginiz için çok teşekkür ederim sorarsanız çok sevinirim o formu verebileceği başka bir boynuz veya diş (Fil)olabilirmi diyede düşünüyorum.
Siz taş ve işlemeler için ne düşünüyorsunuz?
M.K

Cengiz Çetin

• Üye
  • *
« Yanıtla #6 : 27 Mart 2010, 14:36:09 »
Yakında sorarım.İşleme ve taşları yakından görmeden bişey diyemem.Yakından görsemde birşey diyebileceğimi sanmıyorum.Bu konuda tecrübem yok. ;) Daha önce aynı kişiden bende yatağan aldım.İşlemeler benziyor.
Orjinal olmasa dahi bu satıcının sorumlu olduğunu düşünmüyorum.Ürün sergileme ve bilgilendirme yazılarına bakılırsa kendiside konuya çok vakıf değil gibi geldi bana.Mesela şuan satıştaki  islami kılıç.Balçak ve kabza biraz benziyor ama namlunun uçtaki bitişi arap değil roma tarzı.
  Şimdi telefonla sordum.Malzeme senden olursa 100 tlye yaparım diyor.Malzeme benden olursa yapamam diyor.çünkü ne boynuz nede diş bulunmuyormuş.Koçbaş çıkacak büyüklükte boynuz bulmak lazımmış.(Bulabilsem bende yay yapımında kullanacağım)

Mustafa Kavlak

• Üye
  • *
« Yanıtla #7 : 27 Mart 2010, 17:02:45 »
İşlemeler konusunda diyebileceğim bir cahilin tespitlerinin dışında değil ama yapan dünde yaptıysa bu günde yaptıysa güzel yapmış :) :)Boynuz veya diş için bende istanbulu araştırıyorum bulursam sizi haberlendirecem yorumlarınız için teşekkürler eğer bulabilirsem ankaradaki usta için sizden tekrar yardım istiycem.   

Kaşif Bozoğlu

• Üye
  • *
« Yanıtla #8 : 29 Mart 2010, 18:52:29 »
Hayırlı olsun ürünün sizden önceki son teklifini ben vermiştim :)
Tamir gördüğü için son anda almaktan vazgeçtim.. şampiyon sizede yalan söylemiş ne yazıkki.. balçaktaki malzeme leğimle doldurma yapılmış kendiside itiraf etti diyim, dikkat edin düşme ihtimali var kendi yaptığım tamirden biliyorum. gg.com üyeliğimde özel msjlarımız mevcut..  kabze üzerindeki silikonun altından ne çıkacağıda belli olmaz bence :S taşlarla ilgilide mırın kırın etti..
sakın yanlış anlamayın söylediklerimi ben size gerçekleri söyliyim ki hem başka ürün alırken hemde elinizdeki ürün üzerindeki işlemlerinizde yardımcı olsun.. kendi kabzemi elim değip bitirebilirsem sizinki içinde elimden geleni geldiği kadarıyla yaparım.
tekrar hayırlı olsun.
M.K Atatürk.

Mustafa Kavlak

• Üye
  • *
« Yanıtla #9 : 30 Mart 2010, 14:13:16 »
Kabzedeki dolgunun şampiyon tarafından yapıldığını biliyorum bende konuştum banada söyledi ama işlemeler ve taşlar konusunda bu dönemde bir ustanın benim aldığım fiata (225 tl) ye bunu yapabileceğini veya yeteniğini bu fiata satabileceğini düşünemiyorum ki yapıldıysa bile inan bana bu ustayla geçmişteki ustaların yeteneklerini karşılaştırabilirm.Yardım teklifin için çok teşekkür ediyorum senin kabzen bittiğinde resimlerini paylaşırsan sevinirim.

Saygılar, 

Kaşif Bozoğlu

• Üye
  • *
« Yanıtla #10 : 01 Nisan 2010, 03:32:26 »
bana vereceğim son fiyat 350 demişti.. e tabi ne ustalar var şimdide olay büyük yönde maddiyat gibi görüyorum.. peki bitince yollarım aslında bitti sayılır da foto makinam arkadaşımda aldığımda koyarım hemen.
M.K Atatürk.

Her Hakkı Saklıdır © 2007-2024 cebehane.com
SMF 2.0.15 | SMF © 2017, Simple Machines
RSS WAP2