ÖRS'üm  (10689 defa okundu)

Gökhan Bakla

• Üye
  • *
ÖRS'üm
« : 30 Mart 2010, 21:35:31 »
arkadaşlar uzun süredir yapmak istediğim bir işi aradan çıkarmış bulunuyorum.

1,5 yıl kadak önce babamla kestiğimiz söğüt ağacından bir kütüğümüz vardı, bunca zaman onun kurumasını beklemiştim. babamında yardımı ile hem kütüğü yaptık, hemde eski örsü tamirledik.

ilk önce örsün altındaki kazığın gireceği oluğu açtım,

daha sonra ben elimi kullanamadığımdan babam yardıma geldi, eski örsün üzerinde çok kötü bir çatlak vardı onu spiral taşla iyice içini boşaltarak oyduk.

daha sonrada bu çatlağı kaynakla bir güzel örerek kaynattık.

bu işlemden sonra ağacın üstten çatlamaması için bir kasnak hazırladım, bunu civata ile sıkılabilecek gibi yaptım. ilerde gevşeme yapsa bile tekrar sıkabileyim diye..

artık işim bitmişti ama yeni yaptığım demir maşasını asmak için bir kanca yapmak istedim ve sonuçta bu çıktı ortaya, e malum sol elimle dövdüğüm ilk demirde bu oldu :)

« Son Düzenleme: 31 Mart 2010, 17:36:29 Gönderen: Gökhan Bakla »
Yeniliğin en iyisi, çoğu zaman unuttuğumuz geçmişimizdedir.

http://gokhanbakla.blogspot.com/

Eylem Cengiz

• Üye
  • *
    • Eylem Cengiz - Günlüğüm
Ynt: ÖRS'üm
« Yanıtla #1 : 30 Mart 2010, 22:57:37 »
Teşekkürler, iyi bir anlatımdı. Elinize sağlık.

...

...

Bu örs fabrikasyon değil mi acaba? Üzerindeki işaretler sonradan mı yoksa yapanın işaretleri mi?

...

...

Sipiralin koruyucusunu hâlâ takmamış gibisin. Öhöm öhöm..
Eylem Cengiz

"Dünyanın sorunu, akıllılar hep kuşku içindeyken aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır." Bertrand Russel

Gökhan Bakla

• Üye
  • *
« Yanıtla #2 : 31 Mart 2010, 08:55:42 »
eylem örs fabrikasyon değil sanırım, tam bilemiyorum. babamlarda o vakitlere yetişememiş.!!!

bence üzerindeki işaretler ilk yapıldığı günden itibaren var. dedemin böyle garip bir şekil çizeceğini hiç  sanmıyorum ???

evet dostum suç aleti orada :D, ve korumalık yok, çünkü bulamadım. çıkardıktan sonra kimbilir nereye kaldırdık. zaten şöyle bir durum var sanayideki pek çok usta bu spiral kesicilerdeki korumayı çıkartır, güvenlik açısından gerekli ama koruma ile iş yapmakta zordur, bu yüzden yeni bir spiral bile alsak bile ilk işimiz korumalığı çıkarmak olurdu.

tabii bu son olaya kadar...

Eylem Cengiz

• Üye
  • *
    • Eylem Cengiz - Günlüğüm
« Yanıtla #3 : 31 Mart 2010, 09:26:23 »
Valla ben bilmem, arkadaşlık vazifesi dahilinde güvenlik konusunda tırıvırı yaparım.  >:D ;D
Eylem Cengiz

"Dünyanın sorunu, akıllılar hep kuşku içindeyken aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır." Bertrand Russel

Gökhan Bakla

• Üye
  • *
« Yanıtla #4 : 31 Mart 2010, 17:39:32 »
 :) :D ;D -^b

Her Hakkı Saklıdır © 2007-2024 cebehane.com
SMF 2.0.15 | SMF © 2017, Simple Machines
RSS WAP2