Anahtarlık için çok amaçlı bıçak  (12656 defa okundu)

Eylem Cengiz

• Üye
  • *
    • Eylem Cengiz - Günlüğüm
Anahtarlık için çok amaçlı bıçak
« : 14 Mayıs 2010, 22:27:09 »
Bunu britishblades.com'da düzenlenen hediye çekilişi (KITH) için yaptım. Konu, 3 inç kadar boyutta, artık bir metal parçasından, anahtarlıkta taşınacak bir bıçak yapmak. Nispeten kolay bir KITH olduğundan hediyeleşme olayının siftahını yapayım da tecrübe olsun dedim.

Bunu 3 mm'lik Ck67'den yaptım. Başlangıçta 7 cm x 1,5 cm olan bir parçayı bu hale getirdim. Şu anda 7 cm'den biraz kısa.

Kılıf olarak kydex kullandım. Boyutlar küçülünce bu malzeme deri ile yapılamayacak şeylere imkan veriyor. Kılıfı yapmak ise, şeklin acayipliğinden dolayı tam bir ızdırap oldu. Gece boyunca denedim durdum. En sonunda bunu yaptım. Kılıfın kullanışlı olmasını sağlamanın doğru yolu, bıçağın tasarımının da uygun olmasından geçiyormuş, öğrendim.

Bıçak olmasının yanında gazoz açacağı ve düz tornavida olarak da işe yarıyor.

Bu, üç parmak ile tutulan, bu tutuşu daha sıkı yapabilmek için parmakların temas ettiği noktalarda çentikleri olan bir bıçak.

Boyut:
« Son Düzenleme: 14 Mayıs 2010, 22:29:16 Gönderen: Eylem Cengiz »
Eylem Cengiz

"Dünyanın sorunu, akıllılar hep kuşku içindeyken aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır." Bertrand Russel

Mergup Özkan

• Üye
  • *
Ynt: Anahtarlık için çok amaçlı bıçak
« Yanıtla #1 : 15 Mayıs 2010, 15:54:45 »
Cengiz bey,

Vallahi helal yani. Ingilizlerin dedikleri "very clever detail Guy" veya bir "Gadget" gibi olmus bu! Tebrik ederim.....Bayahi Pratik bir olaya benziyor -^b

Bence sizi bunu Piyasaya göstermeden "Patent" hakki taleb edin üstüne, biliyorsunuz dünyanin binbir hali var..... ::) ;D >:D

Bir kac ay sonra bir Bazarda "Made in China" diye karsiniza cikmasin sakin..... :D :D :D

selam ve saygilar
'' Bu bıçağı kıl mübarek ey kerim-i la-yezal,
Sahibine verme ya Rab ömrü oldukça zeval,
Bıçak elde gerek dilde sübhan, Kadem bastı bu cihan...''

Eylem Cengiz

• Üye
  • *
    • Eylem Cengiz - Günlüğüm
« Yanıtla #2 : 16 Mayıs 2010, 00:35:25 »
Valla patent de olsa kopyalayabilirlermiş gibi geliyor bana.   >:D

Bunu yapmak için bir şeyler planlarken aklıma bundan daha güzel şeyler de geldi onları gerçekten patenti alınabilir mi diye düşünerek ortaya çıkarmadım.  ::)
Eylem Cengiz

"Dünyanın sorunu, akıllılar hep kuşku içindeyken aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır." Bertrand Russel

Mergup Özkan

• Üye
  • *
« Yanıtla #3 : 16 Mayıs 2010, 16:28:47 »
Aman ha çıkarmayın...

Neme lazım, bulsun cinli kendine başka bir meşkale... ;D ;D ;D
'' Bu bıçağı kıl mübarek ey kerim-i la-yezal,
Sahibine verme ya Rab ömrü oldukça zeval,
Bıçak elde gerek dilde sübhan, Kadem bastı bu cihan...''

Ali Kapıdaş

• Üye
  • *
    • NEYZEDEN
« Yanıtla #4 : 17 Nisan 2013, 17:10:54 »
iyi günler eylem bey bu kydex nereden alabirim nereden bulabilirim yardımcı olursanız sevinirim

Her Hakkı Saklıdır © 2007-2024 cebehane.com
SMF 2.0.15 | SMF © 2017, Simple Machines
RSS WAP2