Merhaba; Kendinizi tanıtın  (192630 defa okundu)

Cengiz Çetin

• Üye
  • *
Ynt: Merhaba; Kendinizi tanıtın
« Yanıtla #45 : 12 Aralık 2009, 22:58:39 »
Emre bey hoş geldiniz.
Bir Kemanger görmek güzel, bende Türk yayı yapımıyla ilgileniyorum.Az önce iki osmanlı ve bir hun yayına polyester yapıştırdım(boynuz bulamıyorum napiiim)
Vur pençe-i alideki şemşir aşkına,
Gülbang-ı asumanı tutan pir aşkına.

Emre Anaç

• Üye
  • *
« Yanıtla #46 : 12 Aralık 2009, 23:43:13 »
Elinize sağlık Cengiz bey. İnşallah sonuç yüzünüzü güldürür. Bende birkaç çift boynuz var ve bulmakta pek zorlanmıyorum. Fakat bir dönem yoğun çalışacak zamanım varken biraz işleri savsakladım şimdide vakit ayıramıyorum. Bu işleri askıya aldım, sinir vurup halkaya alacam bi türlü sabah erken kalkıp veya gece geç yatıp çalışamıyorum(15 saat falan mesai yapınca ve bir gün tatil olmayınca :( ) bu işide yalapşap yapmakta istemiyorum zaten bu aşamada 12 saat içerisinde birkaç defa halka daraltmak falan gerekiyor bazı durumlarda bir günden fazla işe yoğunlaşmak gerekiyo. Aslında iki yaya peşpeşe başladım öncekinde yaptığım ufak hataları ikincisinde eleyerek devam edicem. ileriki zamanlarda birikim yapıp işgörür bi atölye kurmak istiyorum. Yinede bir iki ay içerisinde iki tane yayı halkaya alıp birini önümüzdeki yaz, o güzel tutarsa öbürünü ikinci yaza açmayı düşünüyorum. Forum içeriğine göre biraz konu dışı oldu ama yönetimin anlayışına sığınıyorum bu seferlik.

Saygılar.

Selim Atalay

• Üye
  • *
« Yanıtla #47 : 13 Aralık 2009, 20:43:07 »
Uzun zamandır forumda aktif değildim.3-5 ay maaşallah forumumuz yeni katılımlarla epey renklenmiş.Tüm yeni üyelere hoşgeldiniz diyorum :)
"Who dares wins"

Hüseyin Merttürk

• Üye
  • *
« Yanıtla #48 : 29 Aralık 2009, 13:23:23 »
Merhaba ben denizli yatağan kasabasından hüseyin merttürk yaşım 29 benim bıçak merakımı  soracak olursanız genlerimize kadar inilmesi gerekir  :) çünkü benim dedemde bu işlerden ekmek yemiş babamda bende kardeşlerimde amcamda dayımda vs. ben bıçak çakı makas satır azda olsa kılıç imalatçısıyım ilkokuldan beri bu işi arada ek iş olarakta olsa yapmaktayım zaten bilenlerde vardır muhakak yatağan kasabasının geçim kaynağı kesici alet imalatı üzerinedir tarhimiz çoğu kesim tarafından bilinmesede 1200 lü yıllara daynır istanbulun fethi sırasında yatağan kasabası barut ve pala yapmıştır.Kasabamızın kucusu yatağan babayada sonsuz minnettarız ruhu şaad olsun mekanı cennet olsun üzerine yıldızlar yağsın  şu anda yatağanda 170 - 200 adet imalatçımız vardır.Bıçakçılık dışında muhasebecilik yapmaktayım .Bu siteye üye olmamda en büyük etken daha kendisiyle tanışmamış olsamda emre beydir onun sayesinde bu siteyi buldum yapılan ürünler ve ürünlerdeki işcilik özveri ve bilgi beni gerçekten cezbetmiştir.Bütün ustalarımızın ellerine sağlık der inşallah bu site sayesinde yeni ustalar tanır yeni bilgiler kazanır ve ustalarımızın derlerine nacizanede olsa yardımcı olabilirsem ne mutlu der herkese saygılar sunarım.

Taner Salar

• Üye
  • *
« Yanıtla #49 : 29 Aralık 2009, 20:58:33 »
Hoşgeldiniz  Hüseyin bey.  imalat yaptığınızı söylemişsiniz  , böyle elıt bır ortamın   aktaracağınız bılgılerle
daha,da zengınleşeceğini bilmek güzel..

Abdurrahman Doğan

• Üye
  • *
    • http://yataganelsanatlari.tr.gg
« Yanıtla #50 : 29 Aralık 2009, 23:03:44 »
sayı hüseyin merttürk kardeşim cebehaneye hoşgeldin burası öyle bir yerdir ki işine bakıyorsun herşeyi yapabiliyorsun ama forumu inceledinmi hiç bir şey bilmiyorsun burdaki bilgileri iyi değerlendir teredütte olduğun konuyu hiç cekinmeden sor mutlaka cevap verirler bu forumda kardeşlik var dostluk var hepsinde iyisi BİLGİ PALAŞIMI  var kullanmasını bilene

Emre Kipmen

• Moderatör
  • Üye
    • Bıçak Albümüm:
« Yanıtla #51 : 29 Aralık 2009, 23:33:16 »
Hüseyin Bey hoşgeldiniz,

Yatağan'dan yatağan kılıcı ile ilgilenen bir foruma katılan ikinci arkadaşımız olarak, burada sizin katabileceğiniz çok şey olduğunu düşünüyorum. Açıkçası benim sayemde değil, benim gibi bu sanatla haşır neşir insanları bir araya topladığı için "cebehane" sayesinde olmuştur aslında :)

Açıkçası forumda benim gözlediğim kadarıyla günümüzde bir kılıcın nasıl yapıldığı, nelere dikkat edildiği detaylı olarak işlenmedi. Benim, ama özellikle kılıçlara gönül vermiş değerli forum üyelerinin çok hoşuna gidebileceği gibi aslında ülkemiz literatüründe eksik olan bir sayfayı doldurmuş olurdunuz. Kılıç imalatçısı birisini burada görmek gerçekten bir onur.
Hoş geldiniz tekrar...

Eylem Cengiz

• Üye
  • *
    • Eylem Cengiz - Günlüğüm
« Yanıtla #52 : 30 Aralık 2009, 15:34:54 »
Hoş geldiniz Hüseyin Bey.

Yaptıklarınız kesinlikle paylaşılmaya değer şeyler. Kılıç yapımı, çakı yapımı vs. ile ilgili fotoğraflarınız, videolarınız varsa burası tam paylaşılacak yer. Ocak başından, tezgah başından bir şeyler görmekten keyif alan insanlar burada bolca var.  ;D

Tabii karşılıklı malzeme tedariği için de forumun ciddi faydasını görüyoruz. Bizde olan size sizde olan bize yarayabiliyor.
Eylem Cengiz

"Dünyanın sorunu, akıllılar hep kuşku içindeyken aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır." Bertrand Russel

Hüseyin Merttürk

• Üye
  • *
« Yanıtla #53 : 30 Aralık 2009, 15:46:21 »
Emre beye söyledim şimdiye kadar zennedersem sadece işin kapitaliyle ilgilendik onun için inanınki fotoğraflarım yok ama en kısa zamanda sizlere gönderecem ve bunun sizler içinde çok faydalı olacağına eminim çünkü biz çok değişik ve pratik metotlar kullanıyoruz.Bizim buranında faydası o meslekle ilgilenen çok olduğu için her gün yeni metotlar keşvediliyor. en kısa zamanda gönderecem yada siz zorlandığınız bir aşama varsa sorabilirsiniz elimden geldiği kadar  şu işi şu metotla daha basit yapabilirsiniz derim. saygılar.

Mergup Özkan

• Üye
  • *
« Yanıtla #54 : 30 Aralık 2009, 18:11:29 »
Hüseyin Kardeşim Hoş geldin,

Son yatağanda görüştügümüzde bende katılacagım demiştin, bak ne güzel olduda geldin  :)

Artık bir kac resım ve yorum bekleriz genc ustam dermişim...

Burası Kaynak ve Arkadaş dolu bir yer, umarım en yakın zamanda sende bizim gibi Türkiyenin ve Avrupalara kadar uzanan bu Sitenin hayranları ve 'hastalarından' olursun...

selamlar

Mergup
'' Bu bıçağı kıl mübarek ey kerim-i la-yezal,
Sahibine verme ya Rab ömrü oldukça zeval,
Bıçak elde gerek dilde sübhan, Kadem bastı bu cihan...''

Hüseyin Merttürk

• Üye
  • *
« Yanıtla #55 : 30 Aralık 2009, 19:12:13 »
mergub abi belki daha ne zaman ya diyeceksin ama hastası oldum galiba sitenin çünkü hastalık belirtileri görünmeye başladı normalde mesela gece pek girmem internete ama site sayesinde girdim dahasıda var pc ve internet işyerimde var ama evime almayıda düşünüyorum sırf bu site için desem inanın yalan olmaz site mükemmel ustalarımız birer sanatkar yaptıkları ürünler birer sanat eseri başta site kurucularına ve sanatkarlarımıza çok teşekkür ederim ellerine sağlık.. saygılaR selamlar

Gokmen Altinkulp

• Üye
  • *
    • Türk menzil okçuluğu
« Yanıtla #56 : 06 Ocak 2010, 00:59:46 »
Merhabalar

Kısaca kendimi tanıtayım.
Bu forumu uzun süredir izliyorum zaten. Şimdiye kadar neredeyse forumda tüm yazılanları okudum. Yabancı kılıç forumlarında da örn. Sancar beyin mesajlarını okuyorum. Türk süvari kılıçları ve teknikleri hakkında sorularım birikince bilgi paylaşımı için üye olmak istedim.

32 yaşındayım, Almanya’da doğup büyüdüm, Almanya ve İrlanda’da okudum, Türkiye’de Google’da çalıştım sonra kendi şirketimi kurdum ve nihayet birkaç sene Türkiye’de yaşadıktan sonra iki ay önce İrlanda’ya taşındım.

Çoğunuz bilir, Türk okçuluğunu araştıran ve pratik olarak yaşatan grup var Türkiye’de. Uzun bir Olimpik okçuluk faaliyetinden sonra 3 senedir aktif olarak bu gruptayım. Özel ilgi alanlarım (araştırma ve pratik olarak) atlı okçuluk, menzil atışları, ağır yaylarla çalışmak. Türkiye’de Türk atlı okçuluğunu araştıran ve pratik eden 4 kişiden biriyim.

Kılıçlarla ilgim şöyle, eski risalelerde atın üstünde ok atarken kılıcı ve yayı kombine olarak kullanıyorlardı. Yani kirişi çekerken kılıç omuzun üstünde yatay şekilde tutuluyor, ok atıldığı an bir hamleyle kılıç da kullanılıyor. Daha farklı kombinasyonlar da var, ama anlaşılan şu ki kılıç ve yayın ‘kombinasyonu’ çok önemliymiş.
Yay kullanmadan da süvari kılıç teknikleri çok ilgimi çekiyor. İkinci mesajım bu konu hakkında olacak. Windlass’ın Shamshir’i var bende ve ayrıyetten pek yakında Coldsteel 1796 British Light Cavalry Sabre’i almayı düşünüyorum.

Bu site ve forum bu arada çok hoşuma gitti, bilimsellik ve araştırmacılık ön planda.

Gökmen

Mete Tambey

• Üye
  • *
« Yanıtla #57 : 27 Ocak 2010, 13:27:42 »
Merhaba.
Uzun süredir hemen hemen tüm yazılarını okuduğum, heves ve imrenerek takip ettiğim sitenize üye oldum. İzninizle artık sitemiz diyebiliyor olmak isterim.
Bu arada adım Mete, İstanbul'da ikamet etmekteyim ve metalurjik konularda şahsi ilgi dışında bir spesifikasyonumun olmadığını belirtmek isterim.
bu uğraşla ilgili en kısa zamanda teorinin önüne geçip pratiğe dökmek adına eksiklerimi tamamlamaya çalışıyorum. Bu anlamda her türlü bilgi ve birikim desteğinize açığım.
Bu arada Emre Bey, Sefa Bey, Eylem Bey, ve Durukan Bey'in şimdiden üzerimde hakları var:)
teşekkürler:)

Hüseyin Merttürk

• Üye
  • *
« Yanıtla #58 : 27 Ocak 2010, 14:53:57 »
Mete bey bu forumun bende yeni üyesiyim ama genede hoş geldiniz inşallah forum sayesinde bişeyler kazanır kazandırırsınız aramıza hoş geldiniz.Hayırlı uğurlu olsun.....

Mergup Özkan

• Üye
  • *
« Yanıtla #59 : 27 Ocak 2010, 21:23:51 »
Bendende dostca bir Merhaba,

Aramıza hoşgeldiniz Mete bey.
Inşallah yakın zamanda 'pratik' konularınızı başlayıp,  bizimlede paylaşırsınız  :)
'' Bu bıçağı kıl mübarek ey kerim-i la-yezal,
Sahibine verme ya Rab ömrü oldukça zeval,
Bıçak elde gerek dilde sübhan, Kadem bastı bu cihan...''

Her Hakkı Saklıdır © 2007-2024 cebehane.com
SMF 2.0.15 | SMF © 2017, Simple Machines
RSS WAP2