Merhaba; Kendinizi tanıtın  (189715 defa okundu)

Eylem Cengiz

• Üye
  • *
    • Eylem Cengiz - Günlüğüm
Ynt: Merhaba; Kendinizi tanıtın
« Yanıtla #60 : 27 Ocak 2010, 21:48:40 »
Yeni gelen arkadaşlara hoşgeldiniz diyorum.  :)
Eylem Cengiz

"Dünyanın sorunu, akıllılar hep kuşku içindeyken aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır." Bertrand Russel

Tayfun Kuzu

• Üye
  • *
« Yanıtla #61 : 28 Ocak 2010, 09:46:44 »
Arkadaşlar selam, 1979 ankara doğumluyum. Manisada bir çiftlik hayatı yaşıyor ve dalış malzemeleri italat, ihracat, ve üretimi ile uğraşıyorum.
Özellikle bıçaklara, kılıç, okçuluk ve biniciliğe meraklıyımdır.
Saydıklarımın tamamı malumunuz Ata meşgaleleridir. Neden daha ileri götüremedik diye bir kaygımda yok değil.
Uzun yıllar profesyonel okçuluk yaptım ve bıçak üzerine amatörce çalıştım. Sizinle paylaşmaktan memnun olucam.

Hüseyin Merttürk

• Üye
  • *
« Yanıtla #62 : 28 Ocak 2010, 11:37:30 »
Tayfun bey aramıza hoş geldiniz sefa getirdiniz.

Ahmet Hayaloğlu

• Üye
  • *
« Yanıtla #63 : 03 Şubat 2010, 19:11:23 »
Merhaba, adım Ahmet, 1961 Ankara doğumluyum. Evliyim, 3 çocuğum ve bir torunum var. Hayat yolunda yolculuğa başladığımda makina teknikeri idim, ancak şu an Devlet memuru olarak hayata devam ediyorum. Ağaç işlemeyi severim, elimde yatkındır. Şu ara tabanca kabzaları yapmamın yanında arbalet gövdesi şekillendirmeye çalışıyorum. Çeliğe, talaşlı imalatla istediğim şekili verebiliyorum ama asıl gönlümde yatan sıcak dövme. Primitif olarak yapmak için araştırmalarım devam ediyor. En çok takıldığım uygun çeliği temin etmek. Apartman hayatının da bu niyetime sekte vurduğunu belirtmeliyim.

Forumdaki arkadaşlar sağolsunlar epeyce bilgi paylaşımında bulunmuşlar. Kendilerine teşekkür ederim.

Eylem Cengiz

• Üye
  • *
    • Eylem Cengiz - Günlüğüm
« Yanıtla #64 : 03 Şubat 2010, 21:39:52 »
Cümleten hoş geldiniz  :)
Eylem Cengiz

"Dünyanın sorunu, akıllılar hep kuşku içindeyken aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır." Bertrand Russel

Cengiz Çetin

• Üye
  • *
« Yanıtla #65 : 03 Şubat 2010, 23:01:34 »
Ahmet bey hoşgeldiniz.
Ankara Optimum alışveriş merkezinde tanışmıştık galiba.Benim elimde yay vardı.Tanışmamış olsak bile şimdi tanışmış olduk,hoşgeldiniz.
Vur pençe-i alideki şemşir aşkına,
Gülbang-ı asumanı tutan pir aşkına.

Kaşif Bozoğlu

• Üye
  • *
« Yanıtla #66 : 05 Şubat 2010, 17:27:46 »
Herkeze selamlar
Merhaba ben Kaşif Boz 25 yaşında istanbul Tuzlalıyım aslen Selanik göçmeniyim..
Bende buradaki herkez gibi tarih ve kılıç seven biriyim.
Forumu araştırma yaparken buldum ve aranızda olmak istedim..
Elimden geldiği kadar her konuda buradaki herkezle fikir görüş ve yardım alışverişi yapmak için aranıza katıldım..
Saygılarımla.
M.K Atatürk.

Gökhan Bakla

• Üye
  • *
« Yanıtla #67 : 05 Şubat 2010, 18:02:50 »
cümleten hoş geldiniz ,, :D

Yeniliğin en iyisi, çoğu zaman unuttuğumuz geçmişimizdedir.

http://gokhanbakla.blogspot.com/

Mergup Özkan

• Üye
  • *
« Yanıtla #68 : 06 Şubat 2010, 18:03:48 »
Yenı katılan tüm 'Forumdaşlara' cümleten hoş geldiniz... :)
'' Bu bıçağı kıl mübarek ey kerim-i la-yezal,
Sahibine verme ya Rab ömrü oldukça zeval,
Bıçak elde gerek dilde sübhan, Kadem bastı bu cihan...''

Durukan Türe

• Üye
  • *
« Yanıtla #69 : 11 Şubat 2010, 22:48:03 »
Merhaba.
Uzun süredir hemen hemen tüm yazılarını okuduğum, heves ve imrenerek takip ettiğim sitenize üye oldum. İzninizle artık sitemiz diyebiliyor olmak isterim.
Bu arada adım Mete, İstanbul'da ikamet etmekteyim ve metalurjik konularda şahsi ilgi dışında bir spesifikasyonumun olmadığını belirtmek isterim.
bu uğraşla ilgili en kısa zamanda teorinin önüne geçip pratiğe dökmek adına eksiklerimi tamamlamaya çalışıyorum. Bu anlamda her türlü bilgi ve birikim desteğinize açığım.
Bu arada Emre Bey, Sefa Bey, Eylem Bey, ve Durukan Bey'in şimdiden üzerimde hakları var:)
teşekkürler:)

hoş geldiniz mete bey.

Abdullah KAYHAN

• Üye
  • *
« Yanıtla #70 : 17 Şubat 2010, 00:19:21 »
Sayın CEBEHANE Forum üyeleri merhaba,
Benzer ilgi, hobi, sevgi, tutku ve aşk sahiplerinin bir arada toplandığı; emeğini ve zamanını esirgemeden üşenmeyerek duygularını ve daha önemlisi bilgilerini ve tecrübelerini karşılıksız olarak paylaşan bu sanatın hayranı  insanları bir arada toplayan bu forumu bunca zaman farketmediğim için  kendime çok kızıyorum.
1978 Kayseri doğumluyum. Devlet memuruyum. İşim icabı yaklaşık 5 yıldır Diyarbakırda bulunuyor ve ateşli/ateşsiz silahların teknik mevzuat yönüyle ilgili olarak çalışıyorum.  'Önce bıçak resimlerini inceleme şeklinde tezahür eden sonra öğrenci harçlığıyla aldığı çakıları hediye etmeye dönüşen ve nihayet son zamanlarda yolumu değiştirerek civarından geçtiğim demirci ocaklarının çevresinden hiç ayrılmak istememeye varan hatta usta müsaade etse de örs üzerindeki kor kıvamlı demiri bir kaç çekiç darbesiyle de olsa biraz dövebilsem'e inkılap eden rahatsızlığıma deva ararken buldum bu güzel siteyi... Bu sanat ile ilgili sahip olmadığım başta bilgi, tecrübe, müsait mekan ve şart  imkansızlıklarından dolayı artık üzülmüyorum. Bu forumda ustaların paylaştıkları bilgilerle gelişiyor, tecrübe sahibi olmaya başlayan forum üyelerinin edindikleriyle zenginleşiyorum. Kim bilir bakarsınız günün birinde imkanlar el verir biz de edindiğimiz teorik bilgileri pratiğe kolayca çevirme imkanı bulabiliriz. Kısmet... Bu forum vasıtasıyla ve en önemlisi emeklerini ve bilgi, birikim ve tecrübelerini karşılıksız olarak paylaşan "Ustalar" sayesinde sabırsızlıkla beklediğim, elime çekicimi alıp örs başına geçeceğim  o güne kadar bilgi ve tecrübe heybemi doldurmaya niyetliyim.
En samimi iştiyak ve heyecan dolu hislerimle sizleri selamlıyor aynı sanatın hayranı bunca insanın biraraya gelmesine öncülük eden ustalara minnettarlıklarımı sunuyorum.
« Son Düzenleme: 17 Şubat 2010, 00:23:36 Gönderen: Abdullah KAYHAN »

Kaşif Bozoğlu

• Üye
  • *
« Yanıtla #71 : 18 Şubat 2010, 13:44:21 »
Hoşgeldiniz Abdullah bey
M.K Atatürk.

Fatih Tamu

• Üye
  • *
« Yanıtla #72 : 18 Şubat 2010, 20:12:51 »
arkadaşlar merhaba ben fatih altanay aslen manisalıyım ancak işim sebebiyle türkiyenin bircok yerinde birkaç senelik aralarla ikamet ediyorum bu işe gönül veren bütün arkadaşlara yürekten selamlar uzun süredir takip ettiğim bu sitede aranızda olmaktan dolayı oldukça mutluyum bende amatör bıçakcı sayılırım siz arkadaşlar kadar metalurji bilgim olmadığını söylemek isterim ben daha cok kara düzen diyebileceğimiz dededen kalma aletler ve deneme yanılma yöntemleriyle bu işle uğraşıyorum sizlerin bu konularla ilgili olarak cok başınızı ağrıtacağım için şimdiden özür diliyorum ustalarım olarak bu çırağı kabul ettiğiniz için ayrıca teşekkürler

Abdullah KAYHAN

• Üye
  • *
« Yanıtla #73 : 19 Şubat 2010, 01:12:55 »
Hoşgeldiniz Abdullah bey
hoş bulduk kaşif bey :)

Abdurrahman Doğan

• Üye
  • *
    • http://yataganelsanatlari.tr.gg