Merhaba; Kendinizi tanıtın  (189548 defa okundu)

Emre Kipmen

• Moderatör
  • Üye
    • Bıçak Albümüm:
Ynt: Merhaba; Kendinizi tanıtın
« Yanıtla #30 : 25 Kasım 2009, 09:23:20 »
Hoş geldin Taner,

Kendi çakını yapma yolunda başarılar dilerim.
Sanayi yağları konusunda iş yaptığını söylemişsin. Acaba piyasada bulabileceğimiz iyi ve hızlı ısıl işlem yağı bulma şansımız nedir, bir bilgin var mı?

Sefa Çabuk

• Üye
  • *
« Yanıtla #31 : 25 Kasım 2009, 20:20:26 »
Hoşgeldin,
havalı tüfeklerle bir dönem epeyce haşır neşir olmuştum hatta cevizden bir kundak bile yapmıştım  ;) hala da zaman zaman atışa giderim  ;) tekrar aramıza hoşgeldin, umarım en kısa zamanda  çakını yapmaya başlarsın.
« Son Düzenleme: 25 Kasım 2009, 20:28:34 Gönderen: Sefa Çabuk »

Taner Salar

• Üye
  • *
« Yanıtla #32 : 25 Kasım 2009, 23:06:05 »
Hoşbulduk   :)
Emre  bey ağırlıklı olarak otomotıv ve tekstıl yağları üzerine uğrasıyorız . sızın için ısıl işlem yağını araştıracağım..

Hoşbulduk Sefa bey , havalı sılahlarla ılgılenmenız çok hoş..  kullandığınız sılah nedır acaba..

« Son Düzenleme: 26 Kasım 2009, 01:50:29 Gönderen: Taner Salar »

Sefa Çabuk

• Üye
  • *
« Yanıtla #33 : 26 Kasım 2009, 00:16:03 »
Yağları Emre sormuştu ;)  Gamo CFX 4.5 ( royal)

Durukan Türe

• Üye
  • *
« Yanıtla #34 : 27 Kasım 2009, 00:43:56 »
sefa bence kendi yaptıgın kundagın fotografını arkadaşlarla paylaşırsan sitemizde ateşli silahlar alt başlıgınıda acmak zorunda kalabiliriz. o ne güzel kundaktı oyle...

Sefa Çabuk

• Üye
  • *
« Yanıtla #35 : 27 Kasım 2009, 00:46:15 »
 :-[

Sancar Özer

• Üye
  • *
« Yanıtla #36 : 27 Kasım 2009, 07:19:19 »
Dostlar bu başlığın konusunu çok saptırmasak ve diğer konuları başka başlıklar altında tartışsak, ne dersiniz? Hepinize iyi bayramlar ;)
"Hoşça bak zatına ki zübde-i alemsin sen
 Merdüm-i dide-i ekvan olan ademsin sen "

Şeyh Galip

Barış Erkin Gül

• Üye
  • *
« Yanıtla #37 : 04 Aralık 2009, 12:39:36 »
Merhabalar ben Barış Erkin Gül, 1976 doğumluyum evli ve bir kız çocuğu babasıyım.
Kendimi bildim bileli keskin çeliğe bir tutkum olmuştur  :) Çocukken mahalle savaşlarında süpürge sopasından katana  yapıp tutma yerine ip sarıp dibinede şampuan kapağı koyarak başladım bir şeyler üretmeye  ;D Bir gün abim eve koldan çevirmeli bir döner taş getirdi, ertesi gün evdeki kasap bıçaklarıni döner taşta yamuk yumuk şekillendirmeye  başladım :o Sonra demir testeresinden ilk bıçağımı ( tabi oldukça ilkel bir bıçak tahmin ederseiniz) ürettim sonra ilk yumruk bıçağımda hemen onu takip etti. İstanbuldaki ulaşabildiğim tüm bıçak çakı satan yerleri sürekli tavaf ederken fuarlara gidip gelirken bıçak ve çakı kolleksiyonum giderek gelişmeye başladı. İlerleyen yaşlarımda bir dramell aldım ozaman bir seviye daha ilerleyip bu kez piyasadan aldığım satırlardan istediğim pro filleri kesmeye bunları palet zımparada ve motorlu taşta şekillendirmeye başladım . İlk önce Aikido ile başlayan savaş sanatları merakım jojutsu ve kenjutsu ile devam ederken aklım japon kılıçlarına kaydı önce tsukamaki (sapa ip sarma) ile başladım sonra yurt dışından getirdiğim iaitomun sapını söküp yerine yenisini yaptım derken sayasını  (kın) atıp saya yaptım ki bunları evimde bir odada yaptığım için eşimle bol bol tartıştım, sonra piyasadan bulduğum dandik kılıçlara sap, kın, el koruması (lazerle çelikten kestirerek) üretmeye başladım  ;D daha sonra bilgisayarda tasarladığım yada kop yaladığım modelleri lazer ile çelik plakadan kestirip ağız açma sap yapam gibi çalışmalarımda oldu. Kızım doğunca evdeki atölye çalışmalarıma ara vermek zorunda kaldım, ama sevgili bir dostumun evinde , çatı katında yeni bir atölye edinince tekrardan ayda 1-2 çalışmaya başladım. Oldukça acemice, dene yanıl zaman kaybet yöntemi ile geçen atölye çalışmalarım için sizlerden çok şey öğreneceğime eminim. Bile bildiğim , yardımcı olabileceğim her konudada yardımcı olmak isterim,

Herkese Saygılar,  Sevgiler,

Barış Erkin Gül

Eylem Cengiz

• Üye
  • *
    • Eylem Cengiz - Günlüğüm
« Yanıtla #38 : 04 Aralık 2009, 13:55:49 »
Hoşgeldiniz,  :)

Hayat hikalerimizin bıçaklar ile ilgili kısmı o kadar benzer olur...  ;D

Lazer ile kesme konusunu ben de araştırdım ama henüz denemedim. Tecrübelerinizi bir ara bolca da fotoğraf eşliğince paylaşabilir misiniz?
Eylem Cengiz

"Dünyanın sorunu, akıllılar hep kuşku içindeyken aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır." Bertrand Russel

Barış Erkin Gül

• Üye
  • *
« Yanıtla #39 : 04 Aralık 2009, 17:02:24 »
Hoş bulduk Efendim,

Pazardan aldığım dandik bir kılıca japon tarzı sap, kın yapmaya karar vermemle başladı her şey, Tsubası yani elkorumasını çinde metalden kıl testeresi ile nasıl kestiklerini bir videoda izledim ama açık cası okadar el işçiliğime güvenemedim ( ama bir gün denemeyi çok istiyorum) ben de kısa yol olarak lazerle paslanmaz çelikten kestirmeye karar verdim lakin kestirecek bir yer bir türlü bulamadım :S ankarada atölyeleri olan bir akrabası olan yakın bir arkadaşıdan rica ettim, 2 ay sonra kesilip elime geldi. Daha sonra pilipinlilerin karambit dediği bölgesel bir bıçağa merak saldım fakat tahmin edersiniz Türkiyede bulmak çok zor, internette baktım beyendiğim modeller 500-600$ ve gümrükte sorun çıkıp çıkmayacağı meçul  :-\ Dedim markap dramel girsem profilini çıkara bilirmiyim diye  ??? malesef gözüm yemedi, o dönem dede 1 mm çelikten kolye ucu kestirip sonra modada tezgahta satan bir adamla konuştuk, bilgisayarda istediğim tasarımı hazırladım ve o adamın kanalı ile 5mm çelikten bir numuneyi lazerle kestirdim kenarlarını temizledim ağzını açtım sapına deri sardım. Tahminimden ağır ve büyük oldu ;D tecrübe böyle ediniliyor değilmi :D. Daha sonra farklı modellerler hazırladım ama o beyfendi biraz para göz çıktı ve benim aracılığı karşısında sırtımdan % 200 kar elde etmeye kalktı :S. Tanımadığınız bir yere gidip bıçak kestirmeye kalkmata garip biyer olacağı için ankarada atölyeleri olan bir akrabası olan o yakın bir arkadaşımdan  tekrar rica  ettim Lazerle 6 mm palanmaz çelilkten 2 farklı karambit modeli kestirdik. Bu kezde hazırladığım tasarımlardan birini konvert ederken bir sorun olmuş bıçaklardan biri yamuk yumuk bişi olarak geldi. Diğerinin formu güzeldi ama 6 mm çelik bıçakta tasarımın sap kısmında ağırlık azaltacak delikler koymayı unuttuğum için gene çok ağır oldu :) akıllanmıyorum malesef.Bayram dan önce kukri denilen nepal bıçaklarına olan aşkım depreşti, tasarımları hazırladım tam ankaraya yolluyacağım, atölye çalışmalarını beraber yaptığım dostum beni cepten aradı ve dur lazerle kesilmiş sapları yapılmamış 2 ayrı modelden 10 adet kukri buldum dedi :D
Bayramda 1 gün sap yapıp ağız düzelterek geçti. En kısa sürede fotoğraflarını çekip başıma gelen akılsızlıklarımı sizlerle paylaşırım ki bu konuda tecrübesi olmayan arkadaşlar benim düştüğüm hatalara düşmesin :)

Saygılar , sevgiler,

Barış Erkin Gül

Repredüksiyonunu yaptığım Karabit (en kısa sürede benim yaptığımıda yollarım):

http://images.google.com.tr/imgres?imgurl=http://i145.photobucket.com/albums/r228/kaiser_soze_photos/SANY0017.jpg&imgrefurl=http://www.glocktalk.com/forums/showthread.php%3Ft%3D853130&usg=__bQ21arGz9Hx3h8wBTLWOkYJN-2s=&h=478&w=640&sz=39&hl=tr&start=52&um=1&itbs=1&tbnid=mhCtCpovomYOUM:&tbnh=102&tbnw=137&prev=/images%3Fq%3Dkarambit%26ndsp%3D20%26hl%3Dtr%26client%3Dfirefox-a%26channel%3Ds%26rls%3Dorg.mozilla:tr:official%26sa%3DN%26start%3D40%26um%3D1

Emre Kipmen

• Moderatör
  • Üye
    • Bıçak Albümüm:
« Yanıtla #40 : 05 Aralık 2009, 01:49:59 »
Merhabalar,
Eğer bu kadar merakınız var, neden baştan sona kendiniz yapmıyorsunuz? Gerekli bilgilerin çoğu bu site içinde mevcut gibi. Gerçi daha teknikler konusunda sadece başlangıç seviyesinde paylaşımlarımız olabildi ama zamanla gelişeceğini umuyorum, sizin gibi meraklı insanların konu hakkındaki heyecanı da belki bizleri biraz ateşler bilgi paylaşmaya ;)...

Barış Erkin Gül

• Üye
  • *
« Yanıtla #41 : 08 Aralık 2009, 09:51:20 »
Merhaba Emre Hocam,
Valla forumdan yazılarınızı ilgi ile izliyorum.
Benim merakım üst düzeyde ama malesef alet çalışır el övünür durumundayım , kendime evimde minik bir atölye kurmuştum ama bir apartman dairesinde talaşlı bıçak üretimi yapmak bile çok zor oluyor :)
Benim gazıma gelen arkadaşlarım var hep bir atölye tutalım üretelim keselim biçelim diye hayaller kuruyoruz ama evli ve çocukluyum zaten istanbulda yaşam pahalılığında zar zor geçiniyoruz, ki ben birde haftada 3 gün Shinto Muso Ryu Jojutsu isimli 500 yıllık bir japon savaş sanatı çalışıyorum. Hayalim ilerki yıllarda güneye yerleşip bir dojo açmak ve birde atölye açıp hayal ettiğim her şeyi üretmek. Beni mutlu kılan hobilerimi yaşamım haline getire bilmek. İnşallah o günleri görmek nasip olur ki o zaman sıfırdan yaptığım bıçakları sizlerle paylaşma şansım olur :'(

Saygıalr, sevgiler,

Barış Erkin Gül

Mahmut Durmaz

• Üye
  • *
« Yanıtla #42 : 11 Aralık 2009, 21:16:09 »
Merhaba  Ahi Dost,lar

Ben  Mahmut Durmaz1958 Denizli Yatagan, Dogumluyum !973 den buyana Almanya,da Yasiyorum Bicakcilik la ilgim cocuklugumla Baslayip Bu günlere kadar  geliserek Geldi
Sizlere Merhaba Demek bu güne nasipmis Bu meslegin  bukadar meraklisi oldugunu görmek bilmek ve yapilan isleri gördükce ustalarimizi takdir etmemek mümkünmü?  Bütün ustalarimizi  teprik ediyor basarilarinin daim olmasini  diliyorum.
Sevgilerimi Selamlarimi Sunuyorum.
HOSCA KALIN DOSTCA KALIN

Abdurrahman Doğan

• Üye
  • *
    • http://yataganelsanatlari.tr.gg
« Yanıtla #43 : 11 Aralık 2009, 23:26:06 »
mahmut bey hoş geldin ne var ne yok iyisindir inşallah

Emre Anaç

• Üye
  • *
« Yanıtla #44 : 12 Aralık 2009, 22:24:16 »
Herkese selamlar saygılar. Ben Sinoptan Emre Anaç, 29 yaşındayım ps 3 kafe işletiyorum. Esas ilgi alanım Türk yayı yapımı olmasına karşın diğer tarihi silahlara karşıda hayranlığım ve ufak bir av bıçağı koleksiyonum var. Zaman zaman kesici silah yapımında kullanılan çelikler hakkında (şam çeliğinden kılıç, katana ve diğer güzel el işçiliği ürünler) internet üzerinden araştırma yaparken, bir süre önce bu güzel ve kaliteli forumu okumaya başladım ve üye olmaya karar verdim. Çalışmalarınızı hayranlıkla izliyorum Allah kolaylıklar versin işlerinizi rasgetirsin.

Her Hakkı Saklıdır © 2007-2024 cebehane.com
SMF 2.0.15 | SMF © 2017, Simple Machines
RSS WAP2