Merhaba; Kendinizi tanıtın  (189543 defa okundu)

Davut Gündüz

• Üye
  • *
cümleten selamün aleyküm :)
« Yanıtla #300 : 18 Nisan 2014, 00:26:08 »
 eli kılıçlı adamlara karşı insanın sözlerine dikkat etmesi lazım gerekir ama 10-15 gündür siteye kaydımın onaylanması için bekliyorum ve bunun için de eğer eliniz kılıcınıza gitmeyecekse küçük bir sitem yollamak isterim :) küsecektim vallaa !! :)

adım davut gündüz... şimdilik istanbulda yaşıyorum ve yaşamak da istemiyorum... yani istanbulda yaşamak istemiyorum :) polis memuruyum, Allah bağışlarsa iki çocuğum var. ben de sizler gibi kılıç hastalığına yakalanmış durumdayım... aslında benim asıl ilgim japon kılıçlarına idi... malum uzakdoğu filmleri ve animeler bu ilginin kaynağını oluşturuyordu. polisim ama aslen sinema tv mezunuyum... baba tarafından nereli olduğumu tarif ediyorum sanki :) çocukluğumdan beri (biraz da tv etkisiyle) bitmez tükenmez bir aksiyon tutkusu vardı içimde. bu sebeple çocukluğumda tahtadan kılıç, yay, mızrak yapmışlığım çoktu. tabi tv'ye bakmaktan aynaya bakma fırsatımız olmadığı için özümüzü de göremedik bunca zaman. ecdadın o mükemmeliyetçi anlayışından, kusursuz işçiliğinden bihaber, avrupa ve uzakdoğu unsurlarını izledik durduk. sonra bir gün merakla google amcaya osmanlı kılıcını sordum... bana dımışki çeliğini, yatağanı, şemşiri, kiliji anlattı ve hayretler içinde kaldım...sonrasındaysa beni siz değerli abilerime gönderdi... böyle bir ortamı hazırlamış ve ecdadın mirasına sahip çıkmış olmanız beni ziyadesiyle mutlu etti... ve ben şu anda osmanlı kılıcı yada türk kılıcı konulu bir belgesel hazırlamak istiyorum... bunun için de bu işin üstatları ve uzmanları olan sizlerden yardım diliyorum... neleri okumalıyım ve nereden temin etmeliyim... bu konularda yardım ederseniz ziyadesiyle sevinirim... tekrardan herkese selamlar... saygılar...

Sancar Özer

• Üye
  • *
Ynt: Merhaba; Kendinizi tanıtın
« Yanıtla #301 : 20 Nisan 2014, 08:52:40 »
Hoşgeldiniz Davut bey.  :)
"Hoşça bak zatına ki zübde-i alemsin sen
 Merdüm-i dide-i ekvan olan ademsin sen "

Şeyh Galip

Davut Gündüz

• Üye
  • *
eyvallah...
« Yanıtla #302 : 21 Nisan 2014, 01:28:41 »
sağolun sancar bey hoşbulduk :)

Kayahan Horoz

• Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #303 : 24 Nisan 2014, 11:02:09 »
Davut Bey, kayıtlarda yaşanan gecikmenin sorumlusu benim.  Bu durumla ilgili olarak sizin şahsınızda tüm yeni üyelerimizden özür dilerim.

İçtenlikle yazdığınız mesaj için de özellikle teşekkür ederim.  Cebehane'mize hoşgeldiniz.  Zaman içerisinde artacak yakınlaşma ve paylaşımlardan sizin de büyük keyif alacağınıza eminim.

Türk kılıcı konusuna giriş yapmak için gerek Cebehane'deki makaleler, gerekse forumdaki yazışmalar iyi birer başlangıç olacaktır.  Daha fazlası ise, iğneyle kuyu kazmak gibi...

Şimdiden kolay gelsin...    -^b

Davut Gündüz

• Üye
  • *
« Yanıtla #304 : 24 Nisan 2014, 20:54:23 »
estağfurullah... bilakis böyle bir site ve bu işler için yapmış olduğunuz çalışmalardan dolayı gerek size ve gerek diğer emeği geçen gönüldaşlarımıza teşekkür ederim... aranıza geldiğim için de ayrıca hoşbulundum :) 

Osman Başkurt

• Üye
  • *
« Yanıtla #305 : 29 Nisan 2014, 16:16:03 »
Merhabalar

Adim Osman 27 yasindayim araniza Vilnius Litvanya'dan katiliyorum. Bu site benim icin altin degerinde bir site gerek icindeki bilgiler gerek uyeleri olsun. Kendimi bildigimden beri hep kiliclarla ilgiliydim ve bunun sonunda demircilik mesleginede merak saldim ve imkan buldukca kendi calismalarimi yapmaya basladim ve burdaki ustalarla calistim. Sizlerle Cebehane catisi altinda bulusmak benim icin onurdur

Saygilarimla
Osman Baskurt

Murat Eraslan

• Üye
  • *
« Yanıtla #306 : 29 Nisan 2014, 21:37:15 »
Merhaba adım Murat çorlida esnafim .okculuk merakim devam ederken kendimi kilic kabza bicak yaparken buldum.sonra bu siteyi buldum.henuz fazla bir seu cikmadi ama yolda olan urunler var.atolyemde musait insallah guzel seyler cikar.
Herhangi bir sey sormaktan cekinmeyin cunku ben cekinmeyecegim.

Sancar Özer

• Üye
  • *
« Yanıtla #307 : 02 Mayıs 2014, 01:36:18 »
Hoşgeldiniz Murat bey :)
"Hoşça bak zatına ki zübde-i alemsin sen
 Merdüm-i dide-i ekvan olan ademsin sen "

Şeyh Galip

Bekir Çankırı

• Üye
  • *
    • Metal El Sanatları facebook :Bekir çankırı
« Yanıtla #308 : 17 Eylül 2014, 22:47:38 »
Hoşgeldiniz   aramıza  sevgili  dostlar .
Kayahan beye  katılıyorum  ortak tutkumuz Türk  kılıcı  için  Cebehanemizdeki  konu  başlıklarını dikkatle takip ederek   çok iyi  bir  başlangıç  yapabilirsiniz ,  yüzde  yüz  eminim  çünki  ben de   böyle  başladım  oradan biliyorum  :D :D .
Selamlar  hepinize
"Kendimi kendim yetirdim, kendim ettim kendimi... 
Kendime kendim gerekse; bula, kendim kendimi..."                          
PİRİ REİS

http://bekircankiri.blogspot.com/

Bilal Bıçkı

• Üye
  • *
« Yanıtla #309 : 01 Nisan 2015, 18:24:04 »
Herkese merhaba. ..

Adım Bilal.  35 yaşında robotik otomasyon teknikeriyim.
İstanbul Ümraniye de ikamet etmekteyim.
sizler gibi değerli ustaların yanında kendi kararımca pişmek için burdayım.
Aranıza aldığınız için çok teşekkür ederim.

Abdullah Arslan

• Üye
  • *
« Yanıtla #310 : 27 Temmuz 2015, 21:02:27 »
Merhaba ;
Ben  Abdullah Arslan , herkese selamlar.
Makine Mühendisiyim 44 yaşındayım , İstanbul'da yaşıyorum . Forumda ilgimi çekebilecek bir çok konu bulabileceğimi düşünüyorum.

Saygılar

Temmuz Taner

• Üye
  • *
« Yanıtla #311 : 07 Mayıs 2020, 17:23:05 »
merhaba tekrarda mardinde doktor olarak göreve başladım artık çıraklığa ve demir dövmeye başlamak istiyorum mardin diyarbakır ve çevresinden yardımcı olabilecek varsa çok sevinirim

Ülgen Andaç Akın

• Üye
  • *
« Yanıtla #312 : 02 Aralık 2020, 20:42:23 »
Merhaba ismim Ülgen Andaç Akın, 24 Ağustos 1997'de Erzurum'da doğdum. Anne tarafım Makedonya göçmeni, babamın babası Çorum-Sungurlulu ve son olarak babanem ise Girit göçmeni. 2016 yılında İstek Bilge Kağan Fen Lisesi'nden mezun oldum. İngilizce Hazırlık eğitimimi Koç Üniversitesi'nde tamamladıktan sonra Almanya'da okumaya karar verdim. Hali hazırda RWTH Aachen'da bilgisayar mühendisliği okumaktayım.

Küçüklüğümden beri tarihle ilgilenmekteyim. Son yıllarda da Türk Okçuluğu ve Türk Kılıcı'na merak sardım. Umarım burada siz değerli büyüklerimin bilgileri ışığında kendimi geliştireceğim. Şimdiden tanıştığıma çok memnun kaldım.

Her Hakkı Saklıdır © 2007-2024 cebehane.com
SMF 2.0.15 | SMF © 2017, Simple Machines
RSS WAP2