Selamun Aleykum  (9007 defa okundu)

İlyas Isı

• Üye
  • *
Selamun Aleykum
« : 23 Kasım 2010, 16:44:17 »
Kırıkkalenin keskin ilçesindenim.Burada Savaş un sanayi isimli bi un fabrikasında çalışmaktayım.Av ve bıçaklara merakım var.Avı sürekli yapmama rağmen,iyi bi bıçağa henüz sahip olamadım.ufak tefek elimize geçenlerle idare ediyorum.Bu siteyede yine bıçakla alakalı araştırma yaparken rastladım.Takip ettim,güzel sohbetler ve bıçaklar hoşuma gitti.İnşallah beni tanıma imkanına sahip olduğunuzda Değerli ustaların el emeği göz nuru eserlerinden bir tanesinede ben sahip olurum diyorum.Bu vesile ile Kırıkkaleye Keskine işi veya yolu düşen olursa misafir etmekten şeref duyarım.Saygı ve hürmetlerimle..
Hiç birşey bilmesemde olur..Haddimi bilirsem yeter..

Gökhan Bakla

• Üye
  • *
Ynt: Selamun Aleykum
« Yanıtla #1 : 23 Kasım 2010, 17:22:10 »
hoş geldiniz İlyas bey,,,
Yeniliğin en iyisi, çoğu zaman unuttuğumuz geçmişimizdedir.

http://gokhanbakla.blogspot.com/

İlyas Isı

• Üye
  • *
« Yanıtla #2 : 23 Kasım 2010, 18:33:18 »
Eyvallah sağolasınız.takipçinizim...

Bekir Çankırı

• Üye
  • *
    • Metal El Sanatları facebook :Bekir çankırı
« Yanıtla #3 : 23 Kasım 2010, 20:32:27 »
Aleykümselam  ilyas bey  .  Hoşgeldiniz. Merak ve istek  varsa başka şeye  gerek  yok. Kendi hayalinizdeki bıçağı  yapmak  için kolları  sıvamanız  yeter :D  . Takıldığınız  yerde ustalarımızın da desteği  şimdi  zor  gelen herşeyin  üstesinden gelmeniz  için  yeter  -^b. Ne  dersiniz   hadi  bakalım  kolay  gelsin  diyelim mi ?
"Kendimi kendim yetirdim, kendim ettim kendimi... 
Kendime kendim gerekse; bula, kendim kendimi..."                          
PİRİ REİS

http://bekircankiri.blogspot.com/

İlyas Isı

• Üye
  • *
« Yanıtla #4 : 23 Kasım 2010, 21:18:37 »
Bekir Bey;merak ilmin hocasıdır derler,bu açıdan iyi dilekleriniz için teşekkür ederim.Biz önümüze gelen yemeği kabullenmeye alışmışız,lakin mutfak kısmı hakikaten bayağı zor.Buradan baktığım kadarıyla bıçağın mutfağı dahada zor.bize ustaların yanında bıçağı ele almak düşmez.biz hele az daha bakınalım...

Abdurrahman Doğan

• Üye
  • *
    • http://yataganelsanatlari.tr.gg
« Yanıtla #5 : 24 Kasım 2010, 22:55:23 »
ilyas bey hoş geldiniz sizde ustanın elindeki tutmayında ustanın bir yerlerdeki bıcağı bulup onu bitirip elinize alınız işte o zaman daha cok memnun olursunuz hepinize selamlar

İlyas Isı

• Üye
  • *
« Yanıtla #6 : 25 Kasım 2010, 18:53:21 »
Abdurrahman bey;insana kendi emeği,fikriyatı,mücadelesi sonucunda elde etmeyi arzuladığı değer kadar zevk veren başka ne olabilir ki?lakin ben bir bilen olana kadar,haddimi bilmeyi yeğleyerek,değerli ustalarımızın ehliyetilerine saygı göstermeyi düşünüyorum.ama şu da varki,gözüm sağı soluda aramıyo değil.örstür çekiçtir çeliktir derken kendimizi bu güzel dünyaya hazırlarız belkide...saygı ve hürmetlerimle..

Her Hakkı Saklıdır © 2007-2024 cebehane.com
SMF 2.0.15 | SMF © 2017, Simple Machines
RSS WAP2