VE 2. BIÇAĞIM DA BİTTİ  (8336 defa okundu)

Ali Kapıdaş

• Üye
  • *
    • NEYZEDEN
VE 2. BIÇAĞIM DA BİTTİ
« : 19 Nisan 2013, 12:48:30 »
KIYMETLİ YORUMLARINIZI BEKLİYORUM

Bekir Çankırı

• Üye
  • *
    • Metal El Sanatları facebook :Bekir çankırı
Ynt: VE 2. BIÇAĞIM DA BİTTİ
« Yanıtla #1 : 19 Nisan 2013, 18:43:43 »
Yok bu sefer iş ciddileşti  Ali bey  :D  öyle  üç fotoğrafla kurtulamazsınız .  
Anlatın bakalım  bu alımlı güzelin  bizim  bilmediğimiz  hikayesini .  Namludaki dövme  izleri  "Dövmeden "  mi taşındı .  azıcık sonradan müdahale de varmı . :D
Gökhan ustadan   esintiler taşıyan  kabza  çok uyumlu ve  yakışan  malzemelerle  nakışlanmış . Ama     hangi  cins  ahşaplar kullandınız , balçak  siyah renkli ahşap mı ?  Manda boynuzu mu ?
Bunca  laftan  sonra da , Allah  için   yerli  yerince  hakettiğiniz  koskoca bir  ;  Helal  olsun ...Ellerinize  sağlık.
Ha  ; bir de , az daha  iyi  ışıkta  farklı birkaç  plandan  fotoğraflanmış olsa , namlu  ucu ve  kabza başından  başka  yönlerini de  tanısak   eminim  daha da  seveceğiz  . Ne  dersiniz ? :)
« Son Düzenleme: 19 Nisan 2013, 18:47:51 Gönderen: Bekir Çankırı »
"Kendimi kendim yetirdim, kendim ettim kendimi... 
Kendime kendim gerekse; bula, kendim kendimi..."                          
PİRİ REİS

http://bekircankiri.blogspot.com/

Sancar Özer

• Üye
  • *
« Yanıtla #2 : 23 Nisan 2013, 19:37:24 »
Ali bey artık size Ali usta diyeceğim zira çok hızlı şekilde çıraklık ve kalfalığı geçip bu ünvanı hakettiniz bana göre.
"Hoşça bak zatına ki zübde-i alemsin sen
 Merdüm-i dide-i ekvan olan ademsin sen "

Şeyh Galip

Ali Kapıdaş

• Üye
  • *
    • NEYZEDEN
« Yanıtla #3 : 24 Nisan 2013, 15:00:49 »
BEKİR BEY VE SANCAR BEY İLGİNİZE VE YAPTIĞINIZ YORUMLARDAN DOLAYI TEŞEKKÜR EDİYORUM BEKİR BEY ÖNCELİKLE ÇELİĞE HİÇ BİR MÜDALE YAPMADIM ÇOK ESKİ Bİ ŞERİT DEMİR TESTERESİ BULDUM ONDAN PARÇA KESDİM VE BU HALE GELDİ  :D DAHA ÖNCEDE SÖYLEMİŞTİM SİZEDE BEN PARÇA ÇELİK BULAMIYORUM HERHALDE YENİ OLMAMIN HASABİNDEN DOLAYI  :)

KABZA MALZEMESİ İSE: BOYNUZ : CEVİZ : ZEYTİN: AĞAÇLARI VE PİRİNÇ LEVHA ASLINDA ATÖLYEDE HANGİ MALZEMEYİ BULABİLDİM SE ONU KULLANDIM

FOTOĞRAF İSE NE YAZIKKİ ŞU ANDA ÇEKEMİYORUM AMA DAHA İYİ BİR MAKİNE BULURSAM ÇEKİP STEYE EKLİYECEĞİM

Her Hakkı Saklıdır © 2007-2024 cebehane.com
SMF 2.0.15 | SMF © 2017, Simple Machines
RSS WAP2