İhtiyaçlarımız, destekleşme alanı:  (129535 defa okundu)

Abdurrahman Doğan

• Üye
  • *
    • http://yataganelsanatlari.tr.gg
Ynt: İhtiyaçlarımız, destekleşme alanı:
« Yanıtla #105 : 04 Aralık 2009, 19:12:01 »
evet sancar bey II Beyatın kılıç ının S balcağı  tabi namlu yapımında bilgilendireceğim

Cengiz Çetin

• Üye
  • *
« Yanıtla #106 : 04 Aralık 2009, 22:23:50 »
   Abdurrahman bey resimler daha iyi görününce güzellikte ortaya çıktı. Daha önce gördüğüm balçaklar iyi değildi.
   Benim arkadaşlara verdiğim balçak çok eski , bronz bir balçak kalıp olarak kullanılıp dökülmüştü.Sağolsun ustada o eski balçağı ortadan ikiye kesip döküm yapmış.Elimizdeki orijinal üründe deforme oldu.Ve döküm kaliteside o maalesef.
Vur pençe-i alideki şemşir aşkına,
Gülbang-ı asumanı tutan pir aşkına.

Emre Kipmen

• Moderatör
  • Üye
    • Bıçak Albümüm:
« Yanıtla #107 : 05 Aralık 2009, 01:39:28 »
Konuya dönme vakti!!

Salı günü bir terslik olmazsa iki adet sipariş geçeceğim. Maalesef Atölye tadilatı çok pahalıya patladığından burada istekte bulunan arkadaşların sipariş öncesi bana sipariş ettikleri malzemenin tutarını + kendisine düşen kargo payını bana yollamaları gerekiyor. Elimde kendime alacaklarım kadar para kaldı. Üzgünüm...

En geç Pazartesi lütfen bana Nordellknives.com'dan ya da usaknifemakers.com'dan istediğiniz malzemenin listesini bana iletiniz. Hafta içi sipariş geçmeden önce Nordell'e mail yazıp sipariş malzemelerinin listesini yollayacağım, en geç Çarşamba gibi İsveç - Türkiye kargo masrafının ayrıntılarına ulaşabileceğim, bu noktada herkesin kargo payı da kesinleşmiş olacak. Ortak siparişimizi Cuma günü sabah geçmeyi planlıyorum. Bu yüzden hesabınıza düşen payı Cuma gününden önce bana yollarsanız siparişi geçebileceğiz. Eğer katılımınız bana ulaşmazsa maalesef siparişten sizin malzemeleri çıkarmak zorunda kalacağım...

Kesin listeleri bekliyorum... Listeleri aldıktan sonra size mail yada özel mesajla banka hesap numaramı yollayacağım.
Görüşmek üzere.
Bu arada ısıl işlem yağını yine gelecek hafta alıyorum. Eğer isteyen olursa kilosu yaklaşık 12-14 lira gibi bir fiyata bana geldi sanırım. Elimde 20 hatta belki 30 kilo kadar fazla olacak. En düşük yolladıkları miktar aslında 180 kilo ama dil döküp derdimi anlatarak 50 kilo almayı başardım  ::) Hayatım boyunca 20 - 30 kilodan fazla tüketemeyeceğimi sanıyorum...
« Son Düzenleme: 05 Aralık 2009, 01:41:51 Gönderen: Emre Kipmen »

Sefa Çabuk

• Üye
  • *
« Yanıtla #108 : 05 Aralık 2009, 02:07:59 »
Emre sana özelden siparişe ilşkin mesaj attım, bilgine. Selamlar

Emre Kipmen

• Moderatör
  • Üye
    • Bıçak Albümüm:
« Yanıtla #109 : 05 Aralık 2009, 02:10:54 »
Sefa Cevap maili yazdım. Hadi hayırlısı  ;)

Emre Kipmen

• Moderatör
  • Üye
    • Bıçak Albümüm:
« Yanıtla #110 : 08 Aralık 2009, 18:47:16 »
Arkadaşlar, siparişlerimiz hazır,
Şu anda Nordell'den kargo fiyatını bekliyoruz. Nordell'den sipariş geçenlerin (Sefa, Emre, Durukan) kargo paraları ve sipariş tutarlarını benim hesapta birleştirir birleştirmez tüm siparişleri geçiyoruz. Şu an Usaknifemakers.com'dan sipariş geçenler hazır sayılır, sadece para transferi yapmam bekleniyor, Nordell ile birlikte buradan da sipariş geçenler yüzünden bekleme yapıyoruz  ;D. Bendeniz herhalde 1 yıl hiç bir şeye ihtiyaç duymayacağım. Tüm birikmiş paramı malzeme alımına harcadım bu ay. Sonuçta param tamamen bittiğinde rahatlayacağım herhalde...

Toplamda 5 kişiyiz: Durukan, Emre, Ejder, Eylem, Sefa.
Eylem'in ve Ejder'in katılımları bankaya ulaşmış. Teşekkürler arkadaşlar... Yarın herhalde Nordell cevap verir arkadaşlar. Akşam mailinize bakmayı unutmayın yarın Nordell'den sipariş geçenler...

İyi akşamlar...

Emre Kipmen

• Moderatör
  • Üye
    • Bıçak Albümüm:
« Yanıtla #111 : 09 Aralık 2009, 22:30:21 »
Usaknifemaker.com siparişimizi geçtim. 15-20 gün sonra yeni oyuncaklarımız geliyor :) Kargo maliyetinden biraz tasarruf etmemize rağmen yine de biraz canımı yaktı, yaklaşık 350 lira sırf benim kargo maliyetimdi  :-\

Nordell'den daha yanıt gelmedi, Yarın da gelmezse telefonla arayacağım onları bakalım ne olmuş...

Hüseyin Merttürk

• Üye
  • *
« Yanıtla #112 : 29 Aralık 2009, 16:56:18 »
merhaba arkadaşlar ben bu yönde sizlere nazaran biraz daha şanslı hissediyorum kendimi o yüzden eğer bir ihtiyacınız olursa size temin etmede yardımcı olurum elimden geldiği kadar çünkü bizim elimizde bıçak çakı kılıç imalatında kullanılabilecek ürünlerin geneli bulunur eğer talep eden olursa kendimde olmayan bir malzeme bile olsa başka imalatçı arkadaşlardan temin ederek gönderebilirim.

Durukan Türe

• Üye
  • *
« Yanıtla #113 : 02 Ocak 2010, 20:16:21 »
hüseyin bey ne gibi çelik malzeme bulabilirsiniz. merak ettim de.

Hüseyin Merttürk

• Üye
  • *
« Yanıtla #114 : 03 Ocak 2010, 11:04:39 »
hüseyin bey ne gibi çelik malzeme bulabilirsiniz. merak ettim de.
4034 kalite alman paslanmaz çeliği(1mm -5 mm arası), t5 fransız bıçak çeliği muhtelif boylarda , muhtelif boy ve kalitelerde ereğli çelikleri yada siz diyebilirsiniz ben şunu yapmak istiyorum (bıçak,kılıç,pala,Av bıçağı vs,) biz kendi kullandığımız çeliklerden tavsiye edebiliriz ve göndeririz. Ya da kabzede kullanmak için veya malzeme aparatları gördüğüm kadarıyla isviçreden temin ediliyor çoğu malzeme buradan çok daha  ucuz ve çok daha kolay temin edebiliriz. Birde hep türkçe konuşuyoruz ;D hizmetin biride yani elimden gelen benim yardım edebilecem ne türde olursa seve seve yardım etmeye hazırım. Saygılar sevgiler...

Abdurrahman Doğan

• Üye
  • *
    • http://yataganelsanatlari.tr.gg
« Yanıtla #115 : 07 Şubat 2010, 19:59:59 »
durukan bey iyi günler konu dışı bir yazı olacak ama kusura bakmayın yatağanlı kılıç ustası süleyman beyi sormuştunuz istanbulda satış yeri varmı diye 08.02.2010 tarihinden sonra istanbul beylikdüzünde turizim il müdürlüklerinin hazırladığı sanatkarlala ilgi tanıtım fuarı var oraya katılacalar aradığınız bilgi veya malzeme yi görebilirsiniz kılıç ve yatağanla ilgilenen arkadaşlara bilgileri paylaşmak amaçlı duyurulur

Durukan Türe

• Üye
  • *
« Yanıtla #116 : 09 Şubat 2010, 00:03:22 »
teşekkür ederim bilgilendirdiginiz için.

Mehmet Ali Yurttürk

• Üye
  • *
« Yanıtla #117 : 23 Mart 2010, 06:58:34 »
koç ve keçi boynuzu konusunda yardımcı olabilirim işlenmiş yada işlenmemiş...

Bekir Çankırı

• Üye
  • *
    • Metal El Sanatları facebook :Bekir çankırı
« Yanıtla #118 : 08 Aralık 2010, 20:24:49 »
Yatağanımın kabzası  için  yeterli ölçüde  bir manda boynuzunu  henüz  bulamadım .
 İşlem sırası kabzaya gelmedi ama  elinde  böyle  büyük  boy  boynuz  olan   arkadaşların  yardımına   bugünden    fena  halde   ihtiyacım var  :)
"Kendimi kendim yetirdim, kendim ettim kendimi... 
Kendime kendim gerekse; bula, kendim kendimi..."                          
PİRİ REİS

http://bekircankiri.blogspot.com/

Mergup Özkan

• Üye
  • *
« Yanıtla #119 : 09 Aralık 2010, 19:58:56 »
Bekir Bey,

Olsa tabiiki yardim etmek isterim....(Yataganizin bitmis halini bayahi merak etmiyoruz degil yani... :D)

Aklima hemen birde bir Muziplik geldi bu ara ;D ;D ;D:

Bu sene yazin yatagana gelmeden önce benim Istanbul / Zekeriyaköyde kaldigim  evin tam  karsi yamacindaki genis bir yaylada bir  Manda Sürüsü vardi ve orada otlaniyorlardi. Her sabah bahceye cikip bir süre bu Mandalari izliyordum ve Bacanagim " ya hayatinda hic Manda görmedinmi Mergup!?!" diye takilinca
cevabim su olmustu:

" ya Abi ben Mandayi degil, kafasindaki Boynuzdan kac Kabze acaba cikar diye tasarliyorum" demistim düsünmeden, (insanin gecesi, gündüzü YATAGAN la gecerse olacagi bu zaten)..... :D ;D :D

Siz Manda Boynuzu deyince aklima tekrar bu aniyi benimsedim... ;) :D ;D 

Yani sormakta fayda var, belki bu sürünün Sahibi bunlari ne yapacagini bilmeden sakliyordur, kim bilir???

Yeni ZekeriyaKöy Merkezine gidin, orada herhangi bir kisiye sorun, kesin tarif ederler.
Kim bilir, belki böylelikle Buynuzunuza kavusursunuz....

Selam ve Saygilar
'' Bu bıçağı kıl mübarek ey kerim-i la-yezal,
Sahibine verme ya Rab ömrü oldukça zeval,
Bıçak elde gerek dilde sübhan, Kadem bastı bu cihan...''

Her Hakkı Saklıdır © 2007-2024 cebehane.com
SMF 2.0.15 | SMF © 2017, Simple Machines
RSS WAP2