national geografik belgeseli ok ve kılıç  (14132 defa okundu)

Durukan Türe

• Üye
  • *
national geografik belgeseli ok ve kılıç
« : 07 Kasım 2009, 17:03:36 »
arkadaşlar boyle bir mesaj için forumu meşgul etmek istemem gerkirse moderatoler sonra kaldırabilir
8 kasım akşamı 20 55 de national geografik kanalında ilk once klasık japon ok yapımı ve ardından kılıç yapımı ile ilgili belgesel yayınlanacak.  imkanı olanların ozellikle yeni başlıyacak arkadaşların izlemesini tavsiye ederim. imkanı olan kayıt kayapabilir.

Emre Kipmen

• Moderatör
  • Üye
    • Bıçak Albümüm:
Ynt: national geografik belgeseli ok ve kılıç
« Yanıtla #1 : 07 Kasım 2009, 20:24:32 »
Tşekkürler Durukan. Ancak yolda olacağım yarın  :-\ Artık benim yerime seyredersiniz  :'( 2-3 hafta yokum...

Durukan Türe

• Üye
  • *
« Yanıtla #2 : 12 Kasım 2009, 21:52:30 »

evet arkadaşlar, asimetrik japon yayı benim çok ilgimi çekti. esas konu kompozit malzemeden yapıldıgını ısrarla vurgulamaları oldu. ne yazık ki bizim türk yayımızda kompozit olmasına ragmen bunun gibi belgesellere konu edilmemesi. işallah kemankeş grubu zamanla bunu başaracaktır. 
       tabi japon kılıcı ile ilgili belgeseli pek çok kez izlemiş olmama ragmen insanın basarabilecekleri konusunda ilham vericiliğini kaybetmiyor.

Sancar Özer

• Üye
  • *
« Yanıtla #3 : 12 Kasım 2009, 23:17:41 »
National Geographic'de bileşik Türk yayı ile alakalı da birçok belgesel izledim, hatta bugün bile bileşik yay ile ingiliz uzun yayı ve tatar yayını karşılaştıran bir program vardı. . Ama tabi Batılılarda adet olduğu üzere,Türk yayı demiyorlar, Moğol yayı, Hun yayı, İskit yayı, Macar yayı diye kıvırıyorlar. ;)
"Hoşça bak zatına ki zübde-i alemsin sen
 Merdüm-i dide-i ekvan olan ademsin sen "

Şeyh Galip

Eylem Cengiz

• Üye
  • *
    • Eylem Cengiz - Günlüğüm
« Yanıtla #4 : 13 Kasım 2009, 00:58:20 »
Devekuşu da kafasını hep kuma gömer zaten.  ;D ;D ;D

Adamlar sayesinde soyumun, milletimin değerini daha iyi anladım.  :)

Bir belgeselde de Bozkırda yaşayan, ata binen bir kavim yada pontik step göçebeleri diye laf edip durdular ama lütfedip de Türk diyemediler.

Zaten Türk'ün tarihteki varlığını ortaya çıkarmak Rus, Yunan, İran, Çin başta bir çok ülkenin resmi tarih safsatalarını ve propagandalarını çökertir.
Eylem Cengiz

"Dünyanın sorunu, akıllılar hep kuşku içindeyken aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır." Bertrand Russel

Cengiz Çetin

• Üye
  • *
« Yanıtla #5 : 02 Aralık 2009, 09:01:00 »
Arkadaşlar ben yay yapımında epey ilerledim kanmca.Çok yay kırdım.Çok sinir döşedim.Bu konuda en ünlüsü Grozer,çok inceledim.Şunu biliyorumki emek isteyen bir iş.Kılıç yapımından daha zor ve teferruatlı.Osmanlı yayı yapma konusunda hala aşama kaydetmem gerekiyor ama bir adet Hun yayımşuan kuruyor.Bir ay sonra açmaya başlayacağım. Tutkal konusunda sıkıntım vardı onuda aştım sonunda ve Osmanlı yayıda altı ay sonra hazır inşallah.
Ben kılıç dövmeye gidiyorum.İş başa düştü :))))
Hoşcakalın.
Vur pençe-i alideki şemşir aşkına,
Gülbang-ı asumanı tutan pir aşkına.

Emre Anaç

• Üye
  • *
« Yanıtla #6 : 18 Aralık 2009, 14:56:57 »
Cengiz Bey, ben ilk kat siniri dün akşam vurdum ;)

Her Hakkı Saklıdır © 2007-2024 cebehane.com
SMF 2.0.15 | SMF © 2017, Simple Machines
RSS WAP2