Başlarken > Tanışalım - Sohbet Edelim

ilk bıçağım ve hayal kırıklığı

<< < (2/2)

Mehmet Seyhan:
emre bey tamda dediğiniz tarif le bıçağım daanıklı değil körelme bu yüzden şimdi anladım su an elimde 1045 karbon çaliği var döverek şekli verildi zımpara işleri kaldı verdiğiniz dömükanları okuyacağım herkese teşekkür ediyorum ama 1 sorum daha olucak civa çeliğinden bıçak yapılmaktamı ben rastlamadım eğer civa çeliği bu işe uygunsa elimde civa çeliğinden var onunlada denemeler yapabilirim

Emre Kipmen:
Hankala gibi iskandinav tipi bıçaklar yapan iyi firmalar sıklıkla bu çeliği kullanırlar.

Örneğin: http://www.thompsonsknives.com/hankala.html

Yuvarlak mil şeklinde bulunabilen bir çelik olduğundan özellikle dövme işi yapan bıçakçılarda oldukça rağbet vardır. Karbon oranı fazla yüksek olduğundan büyük bıçaklarda dayanımı fazla iyi olmayabilir anca özellikle küçük av tipi bıçaklar için biçilmiş kaftandır. Çap olarak 15-20 milim çubuklar oldukça uygun elde dövmeye, bundan daha çaplı çubuklar gerçekten zorlar...

Yusuf Karaca:
selamun aleyküm ben forumda yeniyim bıçak yapmak istiyorum bu bıçakları yapacağım çelikleri ck 67 olsun civa çeliği olsun bunları nerden temin edebilirim az miktarda alcağım için biraz sıkıntı olur yardımcı olursanız sevinirim saygılar ...

Bekir Çankırı:
Aleykümselam Yusuf  bey .
Mesajınızda  bulunduğunuz  şehri de belirtirseniz    yardımcı olabilirim . Selamlar .

Navigasyon

[0] Mesajlar

[*] Önceki Sayfa

Tam sürüme git