Teknik Konular > Çalışmalarımız

DAMASTEEL ( Hz. Muhammed'in Çorabı Deseni )

(1/2) > >>

Gökhan Bakla:

Arkadaşlar,  bu yeni bitirdiğim bıçağım.
Umarım sizde beğenirsiniz... ;)

Diğer resim ve detay bilgiler: http://gokhanbakla.blogspot.com/2013/01/damasteel-hz-muhammetin-corab-deseni.html

Sancar Özer:
Eline sağlık Gökhan. Çok güzel bir bıçak olmuş; ceviz kabzadaki doğal harelenme ile çeliğin deseni birbirine nazire yapıyor.Kemal beyi kıskandım :)

Eylem Cengiz:
Eline sağlık Gökhan, Sayende güzel bir düz sırtlı bıçak da gördük. Çok fazla yapıp gördüğümüz düşük burunlu bıçaklar arasında bunu görmek iyi.

Ahşapta çok güzel seçimlerle gidiyorsun. Senin kalitene ucuz bir ahşap yakışmazdı zaten.

Arabistan ikliminde en azından o zamanlar çorap giyiliyor muydu diye düşünmeden edemiyorum. Bu adlandırmayı üşümekte olan bir batılı mı yaptı acep?

Gökhan Bakla:

--- Alıntı yapılan: Sancar Özer - 16 Ocak 2013, 15:49:15 ---Eline sağlık Gökhan. Çok güzel bir bıçak olmuş; ceviz kabzadaki doğal harelenme ile çeliğin deseni birbirine nazire yapıyor.Kemal beyi kıskandım :)

--- Alıntı sonu ---

Teşekkürler Sancar, ;)

Gökhan Bakla:

--- Alıntı yapılan: Eylem Cengiz - 16 Ocak 2013, 16:26:11 ---Eline sağlık Gökhan, Sayende güzel bir düz sırtlı bıçak da gördük. Çok fazla yapıp gördüğümüz düşük burunlu bıçaklar arasında bunu görmek iyi.

Ahşapta çok güzel seçimlerle gidiyorsun. Senin kalitene ucuz bir ahşap yakışmazdı zaten.

Arabistan ikliminde en azından o zamanlar çorap giyiliyor muydu diye düşünmeden edemiyorum. Bu adlandırmayı üşümekte olan bir batılı mı yaptı acep?

--- Alıntı sonu ---

Teşekkürler Eylem, Biraz klasik ve sade bir bıçak olması için uğraştım o yüzden sırtı düz bıçaktım ;)

İsim konusu bence de muallakta kalan bir konu, "Hz Muhammed'in merdiveni" diyede tabir edilen bir desen. Batı dünyasının esiri olmuş bir Dünya da bu isimdeki bir çeliğin çok iş yapamayacağı zaten aşikar, sanırım firmada artık bu desende çelik üretimini durdurmuş.

Desene bu ismin verilmesi ise bence daha sonradan gerçekleşmiş bir olay olabilir, hatta bunun Arabistan da değilde herhangi bir yerde yaşayan bir ustanın yakıştırması olması bile olası...

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

Tam sürüme git