TRAKYA'DA DIMIŞKİ ( wootz & bulat ) YAPIMI  (17854 defa okundu)

Kayahan Horoz

• Moderatör
  • Üye
Ynt: TRAKYA'DA DIMIŞKİ ( wootz & bulat ) YAPIMI
« Yanıtla #15 : 31 Ocak 2011, 15:11:08 »
Uğur Bey, bir de Istanbul'a taşınabilirseniz, tamamdır...   ;D

Aralık ayı toplantımıza katılan arkadaşların haberi var gerçi; KOSGEB tarafından da desteklenen "Tarihsel Dımışki Çeliklerin Modern Üretim Yöntemleriyle Ekonomiye Kazandırılması" konulu bir proje başlattık.  Bu proje ile hem pota çeliği ile ilgili araştırmalarımızı daha sağlam temellere oturtma imkanı bulacağız, hem de bir Cebehane işliği kurulması yönünde ilk adımları atmış olacağız.

Küçük bir internet sitesiyle çıktığımız yolda büyük bir adım olarak gördüğüm ve çok önemsediğim bu gelişme, daha büyük adımlarla gelecek daha güzel günlerin de habercisidir hepimize...   -^b

Sancar Özer

• Üye
  • *
« Yanıtla #16 : 31 Ocak 2011, 17:04:35 »
Memleketimize hayırlı uğurlu olsun; inşallah dımışk çeliğinin merkezi bir kez daha Türkiye olacak. Helal olsun Kayahan bey, helal olsun Bekir usta!!!! -^b -^b -^b -^b -^b

İlk pota dökümünü tüm cebehancek hep beraber yaparız inşallah!!! :D
"Hoşça bak zatına ki zübde-i alemsin sen
 Merdüm-i dide-i ekvan olan ademsin sen "

Şeyh Galip

Uğur Nakaş

• Üye
  • *
« Yanıtla #17 : 31 Ocak 2011, 22:30:20 »
Hayırlı uğurlu olsun inş. Amma vallahi gıpta ettim.. bir kosgeb projeside ankara için mi ayarlasak... ben burdaki tanıdığım Metalurji hocalarımla bir görşsem mi acaba..

Adnan Mehel

• Üye
  • *
« Yanıtla #18 : 09 Şubat 2011, 13:25:37 »
Hay maşallah meğerse Trakyada da yumurtlamalar başlamaış. çok şeyler kaçırmışım ben yahu. Gökhan ve Eylem biladerlerimi tebrik ederim. Ellerinize emeklerinize sağlık .

Eylem Cengiz

• Üye
  • *
    • Eylem Cengiz - Günlüğüm
« Yanıtla #19 : 09 Şubat 2011, 14:28:15 »
Adnan Bey, bu bir deniz ise biz ancak bu denizin kıyısında Bismillah deyip bir parmağımızı sokup suyun sıcaklığına bakmış durumdayız. İnşallah kulaç atmak da nasip olur bu denizde.
Eylem Cengiz

"Dünyanın sorunu, akıllılar hep kuşku içindeyken aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır." Bertrand Russel

Sancar Özer

• Üye
  • *
« Yanıtla #20 : 10 Şubat 2011, 10:06:56 »
Eylem, Gökhan memleketteki pota çeliğini ilk dökme maceranızı bir makale haline getirseniz ve Kayahan bey de bu makaleyi anasayfadaki Örs, Çekiç Ateş bölümüne koysa güzel olmaz mı? Hatta Kayahan bey ve Bekir ustanın denemesini de ekleyip Türkiye'de Pota çeliği diye makale haline de getirilebilir.  Tarihe kayıt düşmek adına da forum mesajlarından daha derli toplu ve kalıcı bir belge olurdu hem de.
Bilmem  sizler ne dersiniz ama bence güzel olurdu ;)
« Son Düzenleme: 10 Şubat 2011, 10:10:04 Gönderen: Sancar Özer »
"Hoşça bak zatına ki zübde-i alemsin sen
 Merdüm-i dide-i ekvan olan ademsin sen "

Şeyh Galip

Her Hakkı Saklıdır © 2007-2024 cebehane.com
SMF 2.0.15 | SMF © 2017, Simple Machines
RSS WAP2