Başlarken > Tanışalım - Sohbet Edelim

Tanışalım-sohbet Edelim

(1/3) > >>

Yaşar Pehlivan:
selamların en güzeli ile, bu siteyi Tabanca Tüfek'den öğrendim ve hemen üye olup bilgilerden,Tecrübelerden ve ustalardan faydalanıp, birşeyler öğrenebilirmiyim  diye acele ettim. neredeyse bütün yazıları bir solukta okumaya çalıştım,her okumada kendimin bile zor sığdığı baraka bozmasına girip bir şeyler yapmaya çalıştım, her yapmaya çalıştığımda eksik olduğumu daha çok şeyin ve daha önce adını bile duymadığım malzemelere ihtiyacım olduğunu, ama bunun bile bana zevk verdiğini,yani bir çakı veya bıçak yapamasam bile yapmaya çalışmakve bundan zevk almak,sizlerin yaptığı eserleri gördükce gıpta ile bakmak,acaba bende birgün böyle birşey yapabilecekmiyim diyerek iştiyakla işe sarılmak(tabi ömrüm yeterse), işte bunlardan mutlu olmak. Saygılarımla...

Mergup Özkan:
Merhaba Yaşar bey,

Sitemize hoş geldiniz, Sefalar getirdiniz demek isterim.
 :) :) :)

Yaşar Pehlivan:
Teşekkür ediyorum  Mergup  bey.

Abdurrahman Doğan:
üstünde boğa başı ve balık kılçığı gibi simgeler vardı boğa başlarını arasında güneş simgeleri vardı. acaba bu simgeler hakkında bi bilginiz varmıdır?  ............. Arkadaşlar bana böyle bir soru geldi sohbet arasında bir sorayım dedim yatağan üzerinde bulunuyormuş bu figürler bilgisi olan varmıdır acaba

Mergup Özkan:
Merhaba Abdurrahman,

Ben Boğa başlı olanına bu güne kadar rastlamadım, ama Balk kılcıgına benzeyen bir tür gördüm gibiyim. Bulursam buraya koyarım...
Ama "Balık" konusu doğru olabilir, çünki arastırmalarım sırasında ve elimdeki kaynaklardan yola cıkarak, zamanında Bursada'da Yatağan ustaları varmıs, belki buradaki Ustaların birinden kendine özgü bir sembol olabilir...
"Amel-i ..XXX.. Bursa Balık Carşısından" diye bir kaç yatağan yazıları var cünkü...
Güneş Simgesi olarak bir Örnek ve baska Ustaların "kendi" özelliginden gelen semboller ekliyorum, belki işine yarar....

selamlar
Mergup

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

Tam sürüme git