Başlarken > Tanışalım - Sohbet Edelim

Herkeze selamlar

(1/2) > >>

Can Berki:
Herkeze selamlar,
İsmim Can ve uzun zamandan beri kılıç, silah ve bıçakların parıltılı ve paslı dünyasına ilgi duyuyorum .
Istanbulda ikamet ediyorum. Keskin ve ateşli silahlar merakım, zamanında Big ailesinde olan Osmanlı Generali, Istanbul Ordu kumandanı, Müftüsü ve Cezayir Kaymakamı(2 yıl ), Ahmet Fevzi Big Paşa'nın (Büyük büyük Babam) Silah koleksiyonunun, Büyük Annemin isteği ile müzelere ve antikacılara dağıtılıp yokolmasını duymam ile başladım.
Şu anda tabiki maddi ve manevi olarak yeniden birleştirilemeyecek bir koleksiyon.

Buradaki ustalarım sayesinde yeni bazı şeyler öğrenmek ve zaten forumda okuduğum kadarı ile çoğunuzun bildiği bilgiler konusunda fikir alışverişi yapmak için aranıza katıldım. Herkeze tekrar selamlar.

Sancar Özer:
Hoşgeldiniz Can bey, aile tarihinizin tarihi silahlarla iç içe olması ne güzel birşey... :)

Can Berki:
Hoşbulduk Sancar Bey,

Evet öyle ama geriye birşey kalmaması çok üzücü ve sinir bozucu.
Koleksiyonun resimlerini bulmaya çalışıyorum ki yeniden belki yaptırılabilir diya ama çok sayıda ve heryere dağılmış resimler umarım aralarından çıkar:)

Sancar Özer:
Kolay gelsin, inşallah muvaffak olursunuz; ama benim naçizane tavsiyem dedenizin koleksiyonunu geri toplamaya odaklanmaktan ziyade dedenizin ruhuna sadık kalarak kendi torunlarınıza bırakacağınız kendi koleksiyonunuzu oluşturmaya çalışmanızdır. Zira mühim olan tek tek eserlerin kendilerinden ziyade esliha-i carihaperverlik ve koleksiyonculuk zevki olsa gerek ;)

Can Berki:
O konuda merak etmeyin bir kaç parça bişeyler toplamaya başladım koleksiyonum için,
Ama en önemli parçası büyükbabanın koleksiyonundan bir parça olmasını istiyorum ;D
en yakın zamanda parçaları koleksiyon kısmına ekleyeceğim:)

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

Tam sürüme git