Teknik Konular > Üretim Teknikleri

BANA YARDIM

(1/6) > >>

Ali Kapıdaş:
ARKADAŞLAR BEN İLK BIÇAĞIMI YAPMAYA ÇALIŞIYORUM  :D  VE DOĞRUMU YANLIŞMI BİLMİYORUM (EĞE) DEN YAPMAYA ÇALIŞIYORUM AĞIZ KISMINI NASIL AÇACAĞIM HAKKINDA EN UFAK Bİ FİKRİM YOK BANA BU KONUDA YARDIM EDERSENİZ SEVİNİRİM

Kayahan Horoz:
Merhaba Ali Bey,

Şayet döverek bir bıçak yapmak istiyorsanız, eğe iyi bir başlangıç olabilir.  Ancak, talaş kaldırarak çalışacaksanız, o zaman önce eğeyi "yumuşatmanız" gerekli.  Bunun için de önce tümüyle kiraz kırmızısı (750-780 C) oluncaya kadar ısıtıp, sonra odun külüne gömerek çok yavaş soğumasını sağlamalısınız.  Ardından bir bant zımpara, yahut bir avuç taşlama, ya da basitçe bir eğe ile kaba şeklini verebilir, kalından inceye zımparalarla devam edebilirsiniz.  Forumumuzda yapacağınız bir araştırma ile bu konuda birçok ayrıntılı bilgiye ulaşabilirsiniz.  Öncelikli olarak, Bekir Bey'in "kolay bıçak yapımı" başlıklı yazısına (http://cebehane.com/forum/index.php?topic=184.0) bir göz atmanızı öneririm.

Kolay gelsin.    -^b

Sancar Özer:
Ali bey, bıçağınızın aşamalarını fotoğraflayıp paylaşınız ki bizde şahit olalım bu ilk eserinizin doğuşuna. Ve hem de forumuzdaki sanatkar bıçağı çeşitli aşamalarda görerek ustalar size daha iyi tavsiye veebilirler. Kolaylıklar diliyorum. Şimdiden elinize sağlık.  -^b

Ali Kapıdaş:
SANCAR BEY FOTOĞRAFINI BÜGÜN YÜLECEĞİM İNŞALLAH İLGİNİZE T.Ş.K.

Ali Kapıdaş:
KAYAHAN BEY BEN TAŞLAMA İLE KALIBI ÇIKARDIM AMA DEDİĞİNİZİ ISITMA İŞLEMİNİ YAPACAĞIM ÇÜNKÜ ÇOK SERT Bİ MALZEME BEN ÇELİKTEN DE ANLAMADIĞIM İÇİN BU İLK DENEMEM VE ÇOK HEVESİM DE VAR İNŞALLAH BAŞA ÇIKARIM :D

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

Tam sürüme git