Genel Konular > Diğer Silahlar ve Savunma Gereçleri

Yay

<< < (26/26)

Süleyman Elkan:

--- Alıntı yapılan: Ercan Şarbat - 03 Aralık 2010, 18:52:25 ---Hahahaha..bu İngilizler kocaman yayları ile bizimkilerin ancak yarısına kadar atıyorlardı :-))
Adnan bey bu konuları iyice açar sanırım  ;D

--- Alıntı sonu ---

Ahh. Ercan Bey ahh!!! Yarısı kadar bile atabilseydi Hun yayı yapmayı bırakır long bow yapardım.
Osmanlı 500 metre atıyorsa Long bow en fazla 200

Murat Eraslan:

--- Alıntı yapılan: Cengiz Çetin - 03 Aralık 2010, 17:05:30 ---            Serum lastiği çekmek antrenman açısından iyi oluyor ama bir yayın yerini tutmuyor.Yayı tanımak elinizde hissetmek gerekiyor.Ankaradaki kavsi arkadaşlar İlkay kardeşimizin organizasyonuyla biraraya gelip kepaze yapımıyla işe başladılar (bu aşamaya bende katılmıştım).Şimdi ise Osmanlı ve Hun yayını paralel götürmeye çalışıyorlar.
             Bence bu konudaki en iyi bilgi Adnan Mehel beyde.Ben, yay yapıyorum ama zihgirle ok atmayı beceremedim henüz(üç parmakta iddialıyım ama).Bu konuda Adnan bey bizleri aydınlatırsa bende çok şeyöğreneceğimden eminim. Cengiz bey yaptigim taşinlerden bir takim verebilirim.ama yay a ihtiyacim var.oval şekilde boşluksuz birbirine  geciyor .taşin kosminda resimleri var

--- Alıntı sonu ---

Ege Alabucak:
Maceracı - Türk Yayı Yapımı / Bowmaking on National Turkish TV Channel     
Tokatlı kalp cerrahı Yaşar Metin Aksoy
Dünya Osmanlı`nın Yayına Şaşıyor
Turkic and Turanic Archery (Türk ve Turan Okçuluğu)

Ege Alabucak:
Tarihin Arka Odası:Türk Oku, Okçuluk ve Ok Yapım Sanatı
http://www.kemankes.com/v2/

Navigasyon

[0] Mesajlar

[*] Önceki Sayfa

Tam sürüme git