hançerim:) acemi ve teknik yönden eksikde olsa ilk çalışmam.  (8794 defa okundu)

Mehmet Ali Yurttürk

• Üye
  • *
babam kemik saplı çakı üreticisi 15 yaşından beri bu işle uğraşıyor.banada lise çağlarında kemik işlemesini biraz göstermiş incelikleri hakkında uygulama yaptırmıştı sağolsun...genelini babamın doğrulttuğu(bizim orda kemik işlemeye doğrultma denir) üç dört tanesini ve modelini benim çizdiğim kemik saplı hançerim...bütün işlerini kendim yaptım diyebilirim...ne kadar kalitesiz ve acemide olsa ilk ürünümü sizinle paylaşmak heyacan verici...çelik türü hakkinda kesin bi bilgim yok çünkü hazıra kondum:D ara tatilde 20 tane yaptım modeli kartondan çıkarttım ve denizlide lazerde kestirdim çelikleştirme işlemini görük ocağında ve yanık yağda yaptım babamın yıllardır süregelen çelikleştirme yöntemi:) ne kadar sağlıklı tabi çok emin değilim.....üniversitede arkadaşlara gösterdim çok beğendiler 18 tanesini sattım ve emeğimin karşılığını almak beni çok mutlu etti...bu haftada bi tane daha sipariş aldım hafta sonu onu yapacağim inşallah..inşallah sizde beğenirsiniz...

Mehmet Ali Yurttürk

• Üye
  • *
.
« Yanıtla #1 : 17 Mart 2010, 02:51:45 »
fazla fotoğraf ekleyemedim...forumla yeni tanışıyorum da...kusurlarım olursa maruz görün lüften

Mehmet Ali Yurttürk

• Üye
  • *
..

Metin Sakin

• Üye
  • *
  • İstanbul >Pendik
Çok güzel bir form et kalınlığı ne kadar ? kalıncana görünüyor ..

eline sağlık bence güzel olmuş
sen bu işin peşini bırakma :)

Gökhan Bakla

• Üye
  • *
hoş geldin, güzel geldin mehmet ali ;D

çok güzel bıçaklar yapmışsın -^b

bazı yetenekler aileden gelir, bazılarıda azimle sonradan öğrenenilir.
sen aile konusunda şanşlısın, ilerleyen günlerde senin gayretlerinle çok daha güzel bıçaklar yapacağını tahmin ediyorum.

aramıza hoşgeldin,

kolay gelsin,
Yeniliğin en iyisi, çoğu zaman unuttuğumuz geçmişimizdedir.

http://gokhanbakla.blogspot.com/

Eylem Cengiz

• Üye
  • *
    • Eylem Cengiz - Günlüğüm
Çok güzeller, eline sağlık.  -^b
Eylem Cengiz

"Dünyanın sorunu, akıllılar hep kuşku içindeyken aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır." Bertrand Russel

Emre Kipmen

• Moderatör
  • Üye
    • Bıçak Albümüm:
Eline sağlık, özellikle kulaksız olanların bazıları çok hoş görünüyor.

Mehmet Ali Yurttürk

• Üye
  • *
çok teşekkür ederim...çelik ve ısıl işlem konusunda biraz daha bilgi ve tecrübeye ihtiyacım var onlarda olursa inşallah bende güzel işler yapabilirim...

Hüseyin Merttürk

• Üye
  • *
merhaba mehmet ali seni tam tanıyamadım tahmin ettiğim ümit amcanın oğlusun sanırım yanılyormuyum ama mehmet ali gerçekten işçiliğin güzel önemli olan o yani el yeteğin var eksiklerin yokmu var muhakkak ama şunu diyem en önemli faktör bence el yeteneği oda sende mevcut bıçaklarında gördüğüm kadarıyla gerisi zamanla düzelecektir.Eline sağlık kardeşim helal olsun sana :d benim kızım bile diyor baba sende helal olsun ustasımısın diye reklamda görüyor sende helal olsun ustası olma yolundasın kolay gelsin...

Mehmet Ali Yurttürk

• Üye
  • *
evet hüseyin abi doğru tahmin etmişsin:)sağolasın inşallah mesleğim ne olursa olsun küçük bi atölyem olur inşallah...yavaş yavaş öğreniyorum işte forumun sizin çok katkılarınız var teşşekkür ederim...

Her Hakkı Saklıdır © 2007-2024 cebehane.com
SMF 2.0.15 | SMF © 2017, Simple Machines
RSS WAP2