Bahreyn'deki Kılıç Ustaları  (7563 defa okundu)

Sancar Özer

• Üye
  • *
Bahreyn'deki Kılıç Ustaları
« : 18 Eylül 2010, 20:48:18 »
Avrupa'yı, Amerika'yı zaten biliyorduk ama elin Arabının bile Türk tipi  kılıç yapımında alıp yürüdüğünü görünce bayağı hayıflandım doğrusu :-\. Buyrunuz El Cezire televizyonu yapımı Bahreyn kılıç endüstrisi belgeseli (arapça ama anlayacağınızı anlıyorsunuz):

Industry swords - Bahrain - صناعة السيوف - البحرين

Not: Tam hangi forumun alanına girdiğini bilemedim, üretimle alakalı bir husus olduğu için buraya yazdım. Ancak uygun değilse lütfen moderatörler uygun bölüme taşısın. ;)
"Hoşça bak zatına ki zübde-i alemsin sen
 Merdüm-i dide-i ekvan olan ademsin sen "

Şeyh Galip

Eylem Cengiz

• Üye
  • *
    • Eylem Cengiz - Günlüğüm
Ynt: Bahreyn'deki Kılıç Ustaları
« Yanıtla #1 : 20 Eylül 2010, 00:07:33 »
Güzel şeyler gönderip duruyorsun, yeteri kadar teşekkür edemiyoruz. Eline sağlık. Bu da çok faydalı oldu. Demek ki yapan yapıyormuş.  -^b
Eylem Cengiz

"Dünyanın sorunu, akıllılar hep kuşku içindeyken aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır." Bertrand Russel

Sancar Özer

• Üye
  • *
« Yanıtla #2 : 20 Eylül 2010, 02:50:33 »
Sen sağol Eylem. Napayım sizler gibi örsün başına geçip o güzel bıçakları yapamıyorum ben de bari bunlarla uğraşayım dedim  :D
"Hoşça bak zatına ki zübde-i alemsin sen
 Merdüm-i dide-i ekvan olan ademsin sen "

Şeyh Galip

Eylem Cengiz

• Üye
  • *
    • Eylem Cengiz - Günlüğüm
« Yanıtla #3 : 20 Eylül 2010, 10:54:14 »
Bir bütünün parçaları bunlar. Böyle farklı alanlara bakıyor olmayan derine de inmemiz güç hani.

Ne var ki bu bütünün daha da parçası var. Bunları bir araya getirmek için çok çalışmak gerek.
Eylem Cengiz

"Dünyanın sorunu, akıllılar hep kuşku içindeyken aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır." Bertrand Russel

Her Hakkı Saklıdır © 2007-2024 cebehane.com
SMF 2.0.15 | SMF © 2017, Simple Machines
RSS WAP2