ÖDÜLLÜ TÜRK KILICI ( vince evans ustadan )  (27928 defa okundu)

Bekir Çankırı

• Üye
  • *
    • Metal El Sanatları facebook :Bekir çankırı
Ynt: ÖDÜLLÜ TÜRK KILICI ( vince evans ustadan )
« Yanıtla #15 : 02 Aralık 2010, 00:08:01 »
 Kardeşim Sancar. Yazdığın   her kelimenin altına imzamı  atıyorum  .Bende  adına bilimsel araştırmalar yapılan makaleler yazılan , çeliği sertliği  formu , kesiciliği  bizim dışımızda neredeyse tüm dünya ca bilinen  muhteşem silahımız  Türk kılıcı için buradayım .
Bu forum ve  paylaştıklarınız sayesindedir  yukarıdaki yatağan için kolları sıvama cesaretini  göstermem . hakkıyla  bitirmek  kısmet olursa  da  hakkını  tekrar teslim  edeyim  en  büyük  pay sahibisin.  
     Sevgili dostum CEBEHANE  ,   sizler  kuruluşu için ter dökerken  düşünebildiğinizden   çok  daha  ileride   , etkili ve  amacınızı  gerçekleştirmede   çok  başarılı . henüz  üç - dört  ay önce  aranıza  ve  muhabbetinize  dahil olan  biri  bugün  yukarıdaki   yatağanın  yapımına soyundu . 10 - 15  gündür  bir yandan da Türk  kılıcı   formları  için  dövme  denemeleri  yapıyor  -^b. Allahaşkına  CEBEHANE nin   daha iyi  ne  yapmasını  bekliyordun ?  ;D
Türk  kılıcını  herkes sevmese .istemese de olur  kişisel tercih diye bakarım .  Bizler çalışıp  eser  koydukça merak edeni araştıran , öğreneni  sevenleri  hep  daha çok  olacak bu da daha çok ve daha iyilerinin yapılmasını  getirecektir  .  Hiç şüphen olmasın .
     İlk  mesajımdan beri  çok  çalışarak kanuni yatağanının da   sultan mehmedin kılıcının da  bu  topraklarda yapılacağını savundum  . Sözümün altını  doldurmak için   dostum  ben çalışıyorum  
sende  nasıl olsa "diyeceğini  dedin "  iyi de ettin. Nereden  hangi niyetle ve hangi şiddette    ses gelirse  gelsin   şimdi tekrar besmeleyi çek  çalışmaya devam . Türk  kılıcı için  çok  yardımın  gerekecek . Daha önce de  yazmıştım  hatırlamakta fayda var " Yerinde sayanlar   yürüyenlerden çok gürültü  ederler "
  GEL  BİZ  YÜRÜYENLERDEN  OLALIM
« Son Düzenleme: 02 Aralık 2010, 00:18:57 Gönderen: Bekir Çankırı »
"Kendimi kendim yetirdim, kendim ettim kendimi... 
Kendime kendim gerekse; bula, kendim kendimi..."                          
PİRİ REİS

http://bekircankiri.blogspot.com/

Kayahan Horoz

• Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #16 : 03 Aralık 2010, 06:42:08 »
Forumda yaşanan ikinci ciddi gerginlik bu.  Yine ortalık toz-duman, yine kafalar karıştı.  Yine birbirinden değerli arkadaşlar hiç yoktan birbirlerine ve foruma küstü.

İlkinde küskünleri barıştırmak için çok çabalamış, hatta bu konuda fazlaca gayretkeş olduğum için ayrıca eleştirilmiştim.

Tüm samimiyetimle, ben bu tartışmanın neden çıktığını anlamadım.  İlkinde de anlamamıştım.  Nedeni bir yana, ben bu tartışmanın tam olarak ne olduğunu dahi anlamadım.

Geçmişte aynı konu, üstelik aynı arkadaşlar arasında, gayet keyifli ve verimli bir sohbete de konu olmuş:

http://cebehane.com/forum/index.php?topic=30.msg1091#msg1091

Bir de şimdiki hale bakınız...

Yeniden odaklanmamıza yadımcı olabileceği düşüncesiyle, Cebehane'mizin amaç ve kapsamını burada bir kez daha beyan edeceğim:

En genel tanımıyla Cebehane; bilginin toplandığı, üretildiği ve dağıtıldığı bir yapı olmak amacındadır.  Cebehane;

- Başta bu coğrafya olmak üzere tüm dünyadaki, başta bizimki olmak üzere tüm kültürlere ait, başta kesici silahlar olmak üzere tüm savaş araç-gereçlerini

- Hem tarihsel ve teknik yönleriyle incelemeyi, hem reprodüksiyonlarla canlandırmayı, hem de özgün tasarımlarla geliştirmeyi hedefler.

Bu amaçla;

- Geleneksel veya özgün, her türden form ve tasarımların

- Tarihsel veya modern, her türden üretim araç ve yöntemleriyle uygulanmasına yönelik

- Amatör veya profesyonel, her türden teorik ve pratik çalışmaları destekler.

Tüm arkadaşlardan ricam, lütfen itidalinizi koruyunuz.  Zaten bir elin parmakları kadarız, konuşarak anlaşamayacak insanlar da değiliz.  Lütfen küsme - gitme kararlarınızı bir kez daha gözden geçiriniz.

Mergup Özkan

• Üye
  • *
« Yanıtla #17 : 03 Aralık 2010, 16:57:33 »
(Foruma coktan beri girmemistim, dediginiz gibi ortalik toz, duman olmus. YAZIK cok üzüldüm bu durumdan....)

Tesekkürler Kayahan Bey,
Evet haklisiniz, Üye sayimiza bakilirsa 176 kisiyiz herhalde bu aralar, ama belli basli mesaj yazan arkadas 10 kisi bile degil....
Yani demek istedigim lütfen güzel Abiler, kardesler, Forumdaslar zaten bir avuc insaniz burada...Ufak tefek yanlis anlasilma veya yanlis bir söz vs. vs. vs. kirmayin birbirinizin Kalbini LÜTFEN.

Ölümlü Dünya zaten bugün varsin yarin yoksun, deymez böyle seyler icin.....

Hepinizi Sevgi, Saygi ve Dostca selamliyorum.

Mergup

'' Bu bıçağı kıl mübarek ey kerim-i la-yezal,
Sahibine verme ya Rab ömrü oldukça zeval,
Bıçak elde gerek dilde sübhan, Kadem bastı bu cihan...''

Uğur Nakaş

• Üye
  • *
« Yanıtla #18 : 20 Ocak 2011, 02:50:29 »
Durun Abilerim foruma daha yeni geldim ben dağılmasın forum hemen :D zaten kaç kişi var şurda..

Her Hakkı Saklıdır © 2007-2024 cebehane.com
SMF 2.0.15 | SMF © 2017, Simple Machines
RSS WAP2