Genel Konular > Diğer Silahlar ve Savunma Gereçleri

ŞEŞPER TASARIMIM

(1/2) > >>

Bekir Çankırı:
Şeşper için ön tasarımım. İmalata başlamadan önce fikirlerinizi ve katkılarınızı bekliyorum...

Sancar Özer:
Harika olmuş!. Lakin şaftın çapı biraz daha dar ve kesiti yuvarlak olsa hem göze daha hoş görünür, hem ağırlık merkezi kaydığından savurması kolay olur, hem de ele daha iyi oturur gibi geldi bana ;)

Örneğin:

Bekir Çankırı:
Sancar  teşekkürler .  -^b
Haklısın  sap  hem daha ince  hemde  senin resimlerdeki orantıya göre kellenin  dört katı  kadar da uzunlukta  olmalı .  örneklerin  çok net  fikir veriyor . Bu haliyle  piyadenin kullanımı  için bile epey   kısa kalacak  uzatınca da  tabii   sapın  içini  boşaltarak   iyice  hafifletip ağırlığı   daha  yukarı  kaydırmalı . Tekrar teşekkür  ediyor  ve az bilgi ve  el yordamı ile  yapmış  olmamak  için , diğer arkadaşlardan da  katkı , yorum ve  fotoğraflar   bekliyorum .
 Henüz  imalata başlamadığım için  formu hakkında da eleştirilerinizi bekliyorum  .  doğru  yönde değişiklği    bir  kaç  dakikada  yapabilirim  hiç sorun değil . :)  

Gokmen Altinkulp:
üst kapak ve şeşperin dilimleri arasında bir boşluk var, olmasa daha iyi olur.
(hem kavunu arasından temizlemek daha zor olur >:D)...

Osmanlı modeli mi bu? Gerçeğinin fotoğrafı var mı?
teşekkürler

Sancar Özer:
Aslında rumi palmet biçimli baş kısmına bayıldım ama eğer illla değiştireceksen o zaman ilk resimdeki gibi daha armudi bir form da fena olmaz. Sap ağırlığı meselesini, sapı ahşaptan yapıp ikinci resimdeki gibi şeşper başının kuyruk misali uzantısını perçinlerle şafta sabirleyerek de aşabilirsin. Şeşperi hangi malzemeden yapmayı düşünüyorsun Bekir usta?

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

Tam sürüme git