Genel Konular > Diğer Silahlar ve Savunma Gereçleri

Osmanlı Zincir Zırh..

(1/18) > >>

Uğur Nakaş:
Selamun aleykum..

Hiç zincir zırh örmüş olan varmıdır aranızda merak ettim inş ben haftay başlayacağım.. şuan sadece halka seçimindde kararsız kaldım, krom nikel mi, siyah krom nikel mi , kalay mı vs.. bir bilginiz varmıdır?

Sancar Özer:
Kendim örmüşlüğüm yok ama zamanında göz gezdirdiğim yabancı sitelerden biraz kulak dolgunluğum var bu konuda. Genellikle aliminyum, paslanmaz çelik, galvanize çelik, pirinç, bakır, bronz ve bazen de gümüş halkalar kullanılıyor. Genellikle en çok tercih edilen aliminyum(hafiflik açısından) ve paslanmaz çelik(dayanıklılık açısından) halkalar. Ben olsam zannederim paslanmaz çeliği tercih ederdim. Halkaları hazır mı almayı düşünüyorsunuz yoksa kendiniz mi telden bükeceksiniz?

Adnan Mehel:
Benim örmüşlüğüm hatta öğrenci yetiştirmişliğim de var. coşkun kolejinde çocuklara zırh örmeyi öğretiyoruz. Müsait zamanınızda bekleriz http://www.facebook.com/photo.php?fbid=181824338511564&set=a.181820811845250.46321.100000519985123#!/album.php?fbid=181820811845250&id=100000519985123&aid=46321 adresinde hem zırh hem de kaskan( miğfer eteği)  fotografları var. (Orjinalleri Çernigov müzesinde )halkaları kendinizin yapmasını pek tavsiye etmem. uçları düzgün kesmenizde fayda var. ben hazır demir halka kullanıyorum illa kendiniz yapacaksanız halka çapının tel kalınlığının 5 mislinden fazla olmamasına dikkat edin yoksa zırh kendi ağırlığını zor taşıyor ve halkalar açılıyor

Uğur Nakaş:
çok sağolun hocam, ben facebook tan sizinle iletişime geçeyim inş.

Sancar Özer:
Adnan hocam, sizden bir "Zincir zırh nasıl örülür" veya "Herkes zırh yapabilir" başlığı istiyoruz mutlaka  -^b

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

Tam sürüme git