KUKRİ  (12103 defa okundu)

Sinan Erşen

• Üye
  • *
KUKRİ
« : 01 Şubat 2011, 12:25:18 »
kukri ve küçük kardeşi
Keskin bıçak olmak için, çok çekiç yemek gerekir...

Sinan Erşen

• Üye
  • *
Ynt: KUKRİ
« Yanıtla #1 : 01 Şubat 2011, 12:26:50 »
devamı

Sinan Erşen

• Üye
  • *
« Yanıtla #2 : 01 Şubat 2011, 12:27:52 »
son  :)

Sancar Özer

• Üye
  • *
« Yanıtla #3 : 01 Şubat 2011, 13:12:37 »
Sinan bey, elinize sağlık, kabza ve namlu formuyla, kınıyla, küçük kardeşiyle :D velhasılıkelam herşeyiyle aslını aratmayan başarılı bir örnek olmuş. -^b Ne çelik kullandınız, kabza malzemesi nedir, yapım ayrıntılarını istiyoruz.
"Hoşça bak zatına ki zübde-i alemsin sen
 Merdüm-i dide-i ekvan olan ademsin sen "

Şeyh Galip

Bekir Çankırı

• Üye
  • *
    • Metal El Sanatları facebook :Bekir çankırı
« Yanıtla #4 : 01 Şubat 2011, 14:23:17 »
Sinan beğendim  desem  az  olur . ben  bayıldım  diyorum  .  Eline  sağlık  başka kültürlerin  eserlerinde de en az  bizimkilerdeki kadar  başarılısın .  -^b
kolay elde edilebilir  bir yetenek  değil bu .   yolun zaten  açık ama  ben yinede yolun açık olsun diyorum . -^b
"Kendimi kendim yetirdim, kendim ettim kendimi... 
Kendime kendim gerekse; bula, kendim kendimi..."                          
PİRİ REİS

http://bekircankiri.blogspot.com/

Sinan Erşen

• Üye
  • *
« Yanıtla #5 : 02 Şubat 2011, 08:51:06 »
teşekkürler üstadım,elimden geleni yapmaya çalıştım inşallah daha güzellerine vesile olur.. :)

yapım ayrıntılarını fotograf makinem o anda olmadığı için malesef çekemedim..
sap manda boynuzu,kın karağaçtan yapıldı..çelik ise Bursa'dan aldığım satırlık bir çelik kendi ocağımda suyunu verdim kullanan abimiz inşallah memnun kalır.. :)

Bekir abi bir bıçakda kabartma pirinç balçak denemek istiyorum sizin yatağanda görmüştüm bu konuyla ilgili çizimlerinizi sabırsızlıkla bekliyorum..

Bekir Çankırı

• Üye
  • *
    • Metal El Sanatları facebook :Bekir çankırı
« Yanıtla #6 : 02 Şubat 2011, 12:28:27 »
Sinan ustam  .
İsimden  önceki  sıfat  konusunda  özel  mesajla  kulağını  azıcık  acıttığımı  hatırlıyorum . >:(
 Herhalde   son paragrafı  yazarken   aklına  gelmiş  :D  çok da güzel  olmuş . -^b
Pirinç  kabartma    uygulamasının   becerebildiğim kadarını  ve  kullandığım  takımları   fotoğrafladım . Gerekirse  bir iki  çizim  desteğiyle  yayınlayacağım  .  Daha önceki  isteğini  unutmadım  ama  yayınladığımız  işlerin önceliği  kabartmayı  biraz  geri attı .
"Kendimi kendim yetirdim, kendim ettim kendimi... 
Kendime kendim gerekse; bula, kendim kendimi..."                          
PİRİ REİS

http://bekircankiri.blogspot.com/

Ahmet Baloğlu

• Üye
  • *
« Yanıtla #7 : 18 Nisan 2011, 13:00:48 »
MERHABA SİNAN KARDEŞİM. YAPTIĞIN KUKRİYİ ÇOK BEĞENDİM .BENDE BENZER BİR ÇALIŞMA İÇİNDEYİM. KULLANDIĞIN ÇELİK HAKKINDA BİLGİ VERİRSEN SEVİNİRİM.BİRDE BU TÜR BIÇAK VE PALA BENZERİ İŞLER YAPTIRMAK İSTEYEN ARKADAŞLAR VAR . BU TALEPLERE KARŞILIK VERMEK İSTERSEN TELEFONUM :05076978830 TEŞEKKÜRLER.BAŞARILAR ; ;D ;D
İNSANLARIN MELEK SEÇMEYE HAKLARI OLSA BEN SİZLERİ SEÇERDİM

Sinan Erşen

• Üye
  • *
« Yanıtla #8 : 11 Mayıs 2011, 15:57:16 »
Ahmet abi kusura bakma uzun zamandır giremiyordum internete bir abimizin isteği üzerine yapıldı kukri 440B diye geçiyor bildiğim kadarıyla çelik sipariş üzerine çalışmıyorum abi şimdilik işlerim yoğun sonra zamanında yetiştiremem zan altında kalırım ama arada sırada bıçak ve palalar yapıyorum burada sergilerim beğenen olursa fiyatta anlaşıp satabilirim saygılarımla efendim.. :)

Her Hakkı Saklıdır © 2007-2024 cebehane.com
SMF 2.0.15 | SMF © 2017, Simple Machines
RSS WAP2