Silahhane açıldı....!  (31106 defa okundu)

Mert Topçubaşı

• Üye
  • *
Ynt: Silahhane açıldı....!
« Yanıtla #30 : 19 Ocak 2012, 19:30:12 »
Şahane!!!
Cebehane'de de  "rep puanı sistemi" olsaydı keşke :)
Saygılarımla

Can Berki

• Üye
  • *
« Yanıtla #31 : 23 Ocak 2012, 01:10:33 »
Topkapi sarayindaki cellat palasini bu haftasonu benimde gorme sansim oldu.
Kini birazcik inceledim ve fark ettimki kinin girisinin capi, satirin en uc noktesindaki captan yaklasik 3/1 oraninda daha ufak. Yani kilici kina sokamayacak kadar ufak. ve bazi sasmir kinlarinda oldugu gibi bir yarik yok kilici acili bir sekilde kina sokmak icin. Buda benim aklima kinin daha sonradan muze icin sadece gorsel amacla yapildigi fikrini getirdi.

Forumdaki ustalarimdan bu konuya aciklik getirecek bir fikri veya gozlemi olan varmidir?

Sancar Özer

• Üye
  • *
« Yanıtla #32 : 23 Ocak 2012, 16:56:26 »
Silah Sergisi Kataloğunaki resme göre kın bir sandık gibi açılıyor. ;)
"Hoşça bak zatına ki zübde-i alemsin sen
 Merdüm-i dide-i ekvan olan ademsin sen "

Şeyh Galip

Can Berki

• Üye
  • *
« Yanıtla #33 : 23 Ocak 2012, 22:18:34 »
guzeeel  -^buda bana bir kez daha tek yonlu dusunmemek gerektigini gosterdi bana:) tesekkur ederim cevap icin.
Guzel fikir ama kullanisli degil, buda aklima cok fazla celladin(eger gercekten cellat kullaniyorsa tabi) kullanmadigi fikrini getiriyor.

Bu arada elimde 82 cm lik 1,9 kg agrliginda etli bir yatagan var ve evde cesitli denemeler yapiyorum 4 kez katlanmis mukavvayi 2. katina kadar kesikler acabiliyor. Kemikli et kesmeyi deneyen varmi? >:D (muhafaza etmek kadar bu kesici silahlari kullanmayida ogrenmek lazim diye dusundugumden yannis anlasilmasin ;D)

Her Hakkı Saklıdır © 2007-2024 cebehane.com
SMF 2.0.15 | SMF © 2017, Simple Machines
RSS WAP2