Teknik Konular > Çalışmalarımız

ALPARSLAN

(1/1)

Sinan Erşen:
''Tevekkeltü al-allah''

Yalmanlı kılıcımız sonunda bitmiştir efendim...

Sapı manda boynuzu balçağı kromdandır... 1075 karbon çeliğinden imal edilmiştir.

Kını çam ağacı üzerine krom çamurluk ve kabartma çökertme tekniği ile pirinç malzeme süslenmiştir,kuzu derisi ile kalan kısımları tamamlanmıştır...

boyutları;

namlu : 86 cm.

toplam boy : 100 cm.

kılıç ağırlığı : 990 gr.

kın dahil ağırlığı : 1530 gr.

Sinan Erşen:
Kartujda '' Tevekkeltü al-allah '' yazmaktadır...

Sancar Özer:
Gerçekten şahane bir eser. Ellerinize sağlık Sinan usta! Düşünüyorum da Türk kılıç ustalığının bu kadar sürede aldığı yolu görmek beni gururlandırıyor. Daha dün Vince Evans'ın yaptığı kılıçlara bakıp iç çekiyorduk. Şimdi Vince Evans kendisinden çok daha zor şartlarda çalışan Türk ustalarının yarattığı şaheserleri görüp kıskanıyordur eminim. Çok mutluyum sizin gibi ustaların emekleri sayesinde bu seviyeye geldiğimiz için.  -^b -^b -^b

Burak Dinmez:
Sinan Ustam ellerinize sağlık. Gerçekten şahane bir eser olmuş. Daha önceki çalışmalarınızı da takip etmiş ve çok beğenmiştim. "Türk Kılıcı" denince benim için akan sular duruyor. O yüzden bu çalışmanızın bendeki yeri daha ayrı oldu:) (Özellikle Türk Kılıcı üzerine :) )Yeni çalışmalarınızı da merakla bekliyor olacağım. Böyle kılıçları yapan ustalarımızın olduğunu bilmek bile ayrı gurur veriyor bize. Sağ olun, var olun.

Bekir Çankırı:
Maşaallah ... ve   ellerine  sağlık  Sinan . Emeğin  Türk kılıcına  , Kılıcımız da  sana yakışıyor . -^b
Bütün ihtişamına rağmen "Nihayet " ya da "Sonunda  işte türk  kılıcı " demeyeceğim . çünki iyi  biliyorum ki çok daha iyileri  Başta Sinan usta  olmak üzere  , diğer  değerli ustalarımızın  elinden çıkacağı  günü  bekliyor .
Kılıcımızın  bizim ustalarımızın  elinde  hayat bulduğunu görmek  , sizlerin değerli  emek ve hünerlerini  mükemmel yansıtsa da , henüz başlangıç ve emekleme dönemi  ve   gelecek muhteşem günlerin habercisidir  hiçbirimizin şüphesi olmasın .
Tekrar  ellerine  sağlık  ve kolay gelsin . Gözlerinden öperim .

Navigasyon

[0] Mesajlar

Tam sürüme git