Genel Konular > Diğer Silahlar ve Savunma Gereçleri

Yeni Miğferim

(1/1)

Gokmen Altinkulp:
Yeni miğferimin resimlerini burada paylaşmak istedim.
ne düşünüyorsunuz?
selamlar
Gökmen

http://www.atli-okculuk.com/2014/11/16-yy-turk-osmanl-suvari-migferi.html

Sancar Özer:
İşçilik gerçekten fevkalade. Güle güle kullanın.

Merak ettiklerim:

1-Miğfer içinin kaplamasında hangi malzemeler kullanıldı? Bu kaplamada hangi tarihi örneklere başvuruldu?

2-Miğfer gövdesi yekpare olarak mı yoksa parçaların birbirine kaynaklanması ile mi yapıldı? Eğer yekpare ise sıcak dövme mi yoksa metal sıvama yöntemi mi kullanıldı şekillendirilirken?

3- Miğferin et kalınlığı nedir? Karbonlu çelik mi yoksa demir saç mı kullanıldı?

4- Miğferin toplam ağırlığı nedir? At üstünde deneme şansınız oldu ise kullanımı ve rahatlığı size göre nasıl?

5-Yapan Kırımlı ustanın adını ve diğer eserlerini inceleyebileceğimiz bir internet sitesi veya facebook sayfası veya başka iletişim bilgilerini varsa öğrenebilir miyiz?

Bekir Çankırı:
Güle güle  kullanın  .  Gerçekten de   ince ayrıntılar  çok ustaca işlenmiş  ,aslına çok yakın  mükemmel  bir eser . Yapan kırımlı ustayı da ayrıca kutlarım  ellerine  sağlık .
  Ortak ilgi alanımızdaki  tüm konular  , ülkemizin gündeminde  yeni ,yeni   yer bulmaya  başladı   .  İlgi   artıp ,  talep yükseldiğinde  üretim de  miktar ve kalite anlamında  yükselecektir  bence . 
    Her geçen gün   sayıları  artan  yeni  ustalarımız  , kalite  çıtalarını  yükselterek  kılıç  üretiminde   hızla  yol almaya  devam ediyorlar .
  Eminim   hepimizin göğsünü kabartacak   kaliteli  örneklere  çokta  uzak olmayan   zaman içerisinde  şahit olacağız  .
 Artan  ilginin  doğal sonucu olarak  benim  beklentim  de;  kalkan, zırh , miğfer, temren ,mızrak  hatta  giderek tarihimizden    fitilli ve  çakmaklı  ateşli silah örneklerinin de  görülmeye  başladığına  şahit olacağımız .

Navigasyon

[0] Mesajlar

Tam sürüme git