Genel Konular > Diğer Silahlar ve Savunma Gereçleri

yeni ikili ok temreni

<< < (4/6) > >>

Bekir Çankırı:
Daha önce de  ifade  ettiğim  gibi   temren  çalışmasına   neredeyse   hiçbir  bilgiye  dayanmadan yalnızca  bulabildiğim  birkaç  fotoğraf  ve daha çok  hayal gücüyle  başladım . ama  çok sevinerek  görüyorum ki  formdaki birkaç  küçük  ayrıntı  dışında çok  uzağa da   düşmemişim . Bundan  sonrası  için artık iddialı olmak zamanıdır  dostlar meraklanmayınız  metal işleri  ve  ok  özelindeki  ortak bilgi  birikimimizin  gücüyle  dünyada  bu  işi  herkim  iyi  yapıyorsa  inanın  biz  bir  parmak  daha  önde  olacağız . Adnan  bey  ben islimi  aldım   çekinmeden  gidebildiğiniz  kadar  geriye gidiniz  :D :D      başlayacağımız  yeri  siz  belirleyin ; çok  hızla  osmanlıya  kadar  yaparak  , uygulayarak  , öğrenerek  birlikte  geleceğiz.  Gökmen bey  temrenlerin tamamen  geleneksel   usullerle  dövülüp  işlenmesinde ve  bölgesel  veya  bütünüyle  sertleştirilmesinde  bugünki  imkanlarla  hiçbir  sıkıntı  yaşayacağımızı  düşünmüyorum .  yaptıklarımızı  siz dostlarımız  test  edip  sonuçlarını da  birlikte  yorumladığımızda her  adımda  çok  uzun  mesafeleri  katedeceğimizi  ben  garanti  ediyorum .  Eee   hadi  ne  zaman  başlıyoruz  :D

Gokmen Altinkulp:
Sancar bey

maalesef bu kadar Türk geleneksel okçunun arasında tarihi replika Türk okları kullanan sadece Adnan bey ve ben varım bildiğim kadarıyla. herkes modern ahşap oklar kullanıyor, modern ok ucu ve tüyler kullanılıyor, hatta aluminyum ve karbon ok kullanımı çok yaygın.
Türk temrenin ok performansına büyük etkisi var, neden diyeceksiniz. İğneli Türk temreni kullanırsanız oka endam vermek mümkün oluyor, yani okun göbeği normal kalınlıktayken uçları belli bir ölçüye göre daha ince oluyor yani aerodinamik ve daha hafif, dinamik spin artıyor vs vs.
Normal üstten geçme modern temrenlerle endam vermek pek mümkün değil.

Gökmen

Bekir Çankırı:
Öyleyse  bundan böyle  iğneli türk temrenlerimiz  ile endamlı  oklarımızı  bol  miktarda  üretip  geleneksel  okçuluğumuzu  gerçek   ürünleriyle  geliştirebileceğiz   Gökmen  bey . Cumartesi buluşmamıza  gelebilmenizi  çok  isterim  . Tabii  Adnan beyin de . Eğer  vakit ayırabilirseniz  irandan  getirdiğim  çayım  çok  özeldir. :D

Sancar Özer:
Gökmen beyle Adnan beyi mutlaka bekliyoruz. Benim de süvari harp sanatlarıyla alakalı olsun atlı okçulukla alaklaı olsun sormak istediğim bir çok şey var; İran çayı eşliğinde muhabbeti koyulaştırırız  :D

Gokmen Altinkulp:
Bekir bey, Sancar bey,

teşekkürler, çok gelmek isterdim. İran çayını da merak ettim. Çok hararetli ve verimli muhabbetler olacağı kesin. Ancak 10 ay önce İrlanda'ya taşındım.

Size iyi muhabbetler. Sorularınız olursa yazışabiliriz veya telefonda da görüşmek mümkün.

Gökmen

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

[*] Önceki Sayfa

Tam sürüme git