Merhaba; Kendinizi tanıtın  (193493 defa okundu)

Emre Kipmen

• Moderatör
  • Üye
    • Bıçak Albümüm:
Ynt: Merhaba; Kendinizi tanıtın
« Yanıtla #90 : 17 Mart 2010, 12:49:24 »
mehmat ali biladerim sende bir yatağanlı olarak cebehaneye hoş geldin

Yeni katılan herkese selamlar...

Mehmet Ali Yurttürk

• Üye
  • *
« Yanıtla #91 : 17 Mart 2010, 21:19:54 »
teşekkür ederim Abdurrahman abi geçte olsa burda olmak sevindirici...merhaba emre abi üye olmadan önce yazılarını çalışmalarını çok takip ettim...bilgine ve usatalığına hayranıım..

Süleyman KABLAN

• Üye
  • *
« Yanıtla #92 : 20 Mart 2010, 17:35:57 »
Merhaba arkadaşlar. Öncelikle ve şimdilik hepinize TEŞEKKÜRLERR.....
 ilerleyen zamanlarda yanınızda bulunmak, siz değerli ustaların tecrübelerinden yararlanmak ümidi ile...

Kayahan Horoz

• Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #93 : 22 Mart 2010, 12:23:04 »
Eylem Bey çok güzel yazmış; burada paylaştıkça gelişiyoruz.  Sizlerin de, henüz hiç mesaj yazmamış çok sayıdaki üyemizin de yazacakları her mesajla bu gelişime mutlaka bir şekilde katkıda bulunacaklarına inanıyorum.

Hepiniz hoşgeldiniz arkadaşlar.   -^b

Abdullah KAYHAN

• Üye
  • *
« Yanıtla #94 : 23 Mart 2010, 21:26:06 »
Süleyman bey sizi aramızda görmek çok güzel...Hoşgeldiniz, kın yapımı ve gümüş işleme ile ilgili bilgi ve paylaşımlarınızı bekliyoruz.

Mehmet Ali Yurttürk

• Üye
  • *
« Yanıtla #95 : 23 Mart 2010, 23:24:13 »
hoşgelidiniz süleyman bey inşallah güzellikler bulacaksınız...

Galip Dursun

• Üye
  • *
« Yanıtla #96 : 31 Mart 2010, 10:05:12 »
Merhaba,

Adım Galip Dursun. İstanbul'da yaşıyorum. Marmara Üni. Bilgisayar Programlama bölümünden mezunum ve Web Uzmanı / Görsel Tasarımcı olarak çalışıyorum.  Çocukluğumdan beri özel zevkim olan bıçak ve kılıç sevgimi çoğunlukla Conan çizgiromanları ve Malkoçoğlu filmleri ile diğer tarihi romanlara borçluyum. Uzun zamandır Korku ve gerilim öyküleri yazıyorum. Dövüş, Okçuluk ve kılıç sanatlarıyla, tarihsel gelişimleri ve yayılımlarıyla özellikle ilgiliyim. Bu uğurda pankratos'tan silat'a, japon yayından kemankeşliğe kadar epey bir mecra geziyorum.

Türkiye'nin geri kaldığı, biraz da geri bırakıldığı şeylerden biri de tarihi savaş sanatlarımız. Belki bir disipline sokulup belli bir form altında sistematik öğretilmediği için, belki de zaman içinde bilinçli olarak ortadan kaldırıldığı için pek ulaşamadığımız bir olgu savaş sanatlarımız. Japonya, Çin, Tayland, Kore gibi ülkeler dövüş / savaş sanatlarından bir sektör oluşturup markalar yaratırken (Amerika'nın MMA adında tam anlamıyla bir savaş sanatı icat edip bu ülkelere katıldığını belirtmek, altını çizmek lazım) biz Türklerin neredeyse bin yıl boyunca yaşadığımız her yerde egemen olmamızı sağlayan savaş sanatlarının ortada bir nesnesinin olmaması en çok üzüldüğüm şeylerden.

Henüz Cebehane'yi tanımadan, üyemiz olan çoğu demirci ustayı bilmeden önce kendi bıçağımı döveceğim küçük bir hobi dükkanı kurmak en büyük isteğimdi. Sizlerin yaptığı işi gördükten sonra bu işin ülkemizde de bir seviyesi olduğunu öğrendikten sonra erteledim :)

Cebehane'yi 1 yıl önce keşfetmiştim. Makaleleri, mesajları okumak, güzel çalışmalarınızın resimlerini izlemek büyük bir keyif benim için.

Herkese selamlar, teşekkürler

- Galip Dursun

Gökhan Bakla

• Üye
  • *
« Yanıtla #97 : 31 Mart 2010, 10:50:12 »
merhaba galip bey, :D

şahsen bende çocukluğumda çok conan okudum, sanırım birazda babasının demirci olması ve demirciliği bilmesi ilgimi çekmişti. sonuçta değişik noktaladan yola çıksakta, ilgi alanları ortak olan pek çok kişi burada toplandık ve giderek çoğalıyoruz.

bu konularda belki biraz yol kat ettik, yada hala yolun başındayız bilemiyorum. her geçen gün biraz daha bilgi ekliyoruz bildiklerimizin üzerine. bazılarımız işin tekniğine yönelmiş, bazıları tarihine, bazılarıda savaş tekniklerine. sonuçta bu tüm veriler aslında bir bütünün parçalarını araştırmaktan ibaret.

umarım bu konuda bilgisi olan herkezin destekleri ile, ilerleyen günlerde resmin tamamını görme şansımız olur,...

Yeniliğin en iyisi, çoğu zaman unuttuğumuz geçmişimizdedir.

http://gokhanbakla.blogspot.com/

Galip Dursun

• Üye
  • *
« Yanıtla #98 : 31 Mart 2010, 11:26:46 »
selam gökhan bey :)

yol katetme konusuna kesinlikle katılıyorum. Cebehane'ye ilk baktığımda metal ve metal işçiliği konusuna bu derece bilimsel yaklaşıldığı görmek şaşırtmıştı beni. Türkiye'de mi oluyor bu olaylar, diye düşünmüş gülmüştüm hatta.

ben kültürümüzün en büyük noksanlığını yazmanın bilincine tam olarak varamamız olarak görüyorum. çok sevdiğim bir tarihçi dostumla uzun uzun sohbetini yapmıştık: batı dünyası, özellikle yunan ve roma orjinli kültürlerde inanılmaz bir yazma alışkanlığı söz konusu. Bizde ise bu alışkanlık pek yok. Özellikle teknik ve bilim konularında yaygın değil. Tarih yazıcılığı ve dini bilimlerden öteye gitmemişiz ki ikisi de çok yanlı, yanlış şeylerle doldurulmuş. Edebiyatımız bir nebze bu ikisinden ilerde tutulmuş. aynı hataya düşmememiz çok önemli. Birikimlerimizin aktarılması lazım. Internet bilginin ve birikimin aktarılması açısından inanılmaz bir olanak sundu bizlere.

Dilerim Cebehane gibi aktif gruplarda son yıllarda edinilen veriler doğru bir şekilde aktarılır geleceğe.

Hoşbuldum.

Hüseyin Merttürk

• Üye
  • *
« Yanıtla #99 : 01 Nisan 2010, 14:20:53 »
Galip bey hoşgeldiniz...

Bilal Özdemir

• Üye
  • *
« Yanıtla #100 : 26 Nisan 2010, 13:56:20 »
Selamlar Ben Bilal Sivaslıyım bir kamu kurumunda memur olarak çalışmaktayım. Aranızda olmaktan ne kadar mutlu olduğumu anlatamam:)

Gökhan Bakla

• Üye
  • *
« Yanıtla #101 : 26 Nisan 2010, 14:06:15 »
hoşgeldiniz Bilal bey :D
Yeniliğin en iyisi, çoğu zaman unuttuğumuz geçmişimizdedir.

http://gokhanbakla.blogspot.com/

Berke Boyacı

• Üye
  • *
« Yanıtla #102 : 26 Nisan 2010, 16:53:33 »
Merhabalar bir süredir siteye üyeyim. İzmirdeyim ve 14 yaşında bıçakçılık sanatına hobi olarak gönül vermiş bir insanım (henüz başlayamasamda :( ) İlerde sizinde yardımlarınızla iyi işler yapacağımıza inanıyorum.(Bilgi,Destek,Öneri) . Herkezle tanıştığıma memnun oldum...

Bilal Özdemir

• Üye
  • *
« Yanıtla #103 : 27 Nisan 2010, 13:28:54 »
Teşekkür ederim Gökhan Bey

Mergup Özkan

• Üye
  • *
« Yanıtla #104 : 27 Nisan 2010, 19:45:56 »
Siteye katılan tüm yeni arkadaşlara hoşgeldiniz diyorum..
'' Bu bıçağı kıl mübarek ey kerim-i la-yezal,
Sahibine verme ya Rab ömrü oldukça zeval,
Bıçak elde gerek dilde sübhan, Kadem bastı bu cihan...''

Her Hakkı Saklıdır © 2007-2024 cebehane.com
SMF 2.0.15 | SMF © 2017, Simple Machines
RSS WAP2